Dobry występ 7-mek w Kiszyniowie – 16/10/2011

Dopiero dogrywka zdecydowała o zwycięstwie w międzynarodowym turnieju 7 w Kiszyniowie ekipy gospodarzy. W finale rywalem Mołdawian była nasza reprezentacja, która po wyrównanej grze charakteryzującej się bardzo ofiarną obroną zakończyła się ostatecznie wynikiem 12-7 (po 20 minutach gry – grano 2×10 – było 7-7).

Dobrze spisała się także nasza druga ekipa wygrywając starcie o trzecie miejsce z młodzieżową reprezentacją gospodarzy 21-12. Dopiero piąta w turnieju była rumuńska Steaua Bukareszt.

Wracamy więc z 2 i 3 miejscem w stawce ośmiu dobrych zespołów, co ważne bez poważnych urazów. Trener podkreśla dobrą postawę młodych graczy, debiutujących w międzynarodowej rywalizacji: Szymona Sirockiego (Arka Gdynia, zdobył przyłożenie w finale), Łukasza Czarniaka (Budowlani Łódź) i Damiana Klimka (BBRC Łódź).