Rugby w siedleckich szkołach – 22/02/2012

Większość drużyn ligowych prowadzi już dość intensywne przygotowania do rundy wiosennej, ale niektórzy zawodnicy znajdują też czas na promowanie swego ulubionego sportu. W ten sposób do siedleckich i okolicznych szkół trafili przedstawiciele sekcji rugby Pogoni Siedlce.

Zajęcia z młodzieżą prowadzą: odpowiadający za szkolenie najmłodszych kategorii, czyli mini-żaków, żaków i młodzików Grzegorz Muszyński i Emil Purzycki oraz kadetów i juniorów, Dawid Lorentowicz. W przeprowadzaniu treningów w szkołach pomaga także Paweł Antoszczuk.

Ponieważ dla większości dzieciaków jest to pierwszy w życiu kontakt z jajowatą piłką, pełniący rolę nauczycieli zawodnicy Pogoni, wyjaśniają podstawowe zasady gry i nauczają kluczowych zagrań. Adepci szybko przyswajają podstawy rugby i z wielką ochotą podchodzą do kolejnych ćwiczeń. W wielu szkołach rugbiści są proszeni o pozostanie dłużej niż planowali lub o kolejne wizyty, co może świadczyć o sporym wrażeniu jakie na uczniach i ich nauczycielach wywarły wspomniane prezentacje. Opinię młodzieży świetnie oddaje komentarz jednego z uczniów: - Takiej kozackiej gry, to jeszcze nie widziałem!

/źródło i foto: Kamil Sulej / SportSiedlce.pl/

Wykorzystując zainteresowanie miejscowych uczniów rugby Prezes Miejskiego Klubu Rugby, Krzysztof Kisieliński zaprasza w najbliższą sobotę, 25 lutego na turniej „Zima z Jajem” kolejną imprezę organizowaną przez Miejski Klub Rugby, a skierowaną do uczniów siedleckich gimnazjów. Turniej odbędzie się w hali Publicznego Gimnazjum nr 1 przy ul. Konarskiego 5/7. Początek rozgrywek o godzinie 9.00, zbiórka zawodników o godzinie 8.30. Zaproszenie kierowane jest głównie do młodych zawodników MKS Pogoń Siedlce i uczniów siedleckich gimnazjów, ale zainteresowane udziałem zespoły przyjezdne z pewnością także znajdą możliwość rywalizacji. Mecze rozgrywane będą w formule Rugby Tag, startują 4-osobowe drużyny. Dla trzech pierwszych drużyn przewidziano trofea, będą też nagrody indywidualne, a dla wszystkich uczestników słodycze.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.