PEN: awans Belgów przesądzony – 17/03/2012

Wygrywając dzisiaj wyjazdowy mecz z Niemcami 30-29 Belgowie zapewnili sobie zwycięstwo w „naszej” dywizji 1B Pucharu Europy Narodów, niezależnie od wyników pozostałych spotkań, w tym meczu z naszą reprezentacją (7 kwietnia w Brukseli).

Zastąpią w elicie Ukraińców, którzy dzisiaj niespodziewanie wygrali pierwsze spotkanie w dywizji 1A, pokonując w Odessie Portugalczyków 35-33 (13:16).

Przez długi czas wydawało się, że nasz mecz w Brukseli będzie miał olbrzymią stawkę. Do przerwy dominowali Niemcy i prowadzili na boisku w Heusenstamm 22:9. Niestety w drugiej połowie grę zdominowali goście i ostatecznie zdołali odrobić straty… Bardzo rozczarowany wynikiem był obecny na tym spotkaniu trener naszej reprezentacji Tomasz Putra, który wierzy w możliwość pokonania Belgów w zbliżającym się spotkaniu.

Dzisiaj poznaliśmy też mistrza Europy. Dzięki bonusowej wygranej w Tbilisi nad Rosją 46-0 (17:0) Gruzini są już poza zasięgiem Rumunów także niezależnie od wyników pozostałych spotkań w tej dywizji.

Dzisiejsze wyniki:
dywizja 1A: Gruzja v Rosja 46-0 (17:0), Ukraina v Portugalia 35-33 (13:16)
dywizja 1B: Niemcy v Belgia 29-30 (22:9)

Tak więc w sezonach 2012/2013 i 2013/2014 w elicie zagrają: Gruzja, Rumunia, Rosja, Portugalia, Hiszpania i Belgia, a rywalami Polaków w dywizji 1B będą: Mołdawianie, Czesi, Niemcy, Ukraińcy i prawdopodobnie prowadzący w dywizji 2A – Szwedzi.