SR: świetny start Stormers i Highlanders – 17/03/2012

Po rozegranych dotychczas meczach czwartej serii gier w Super Rugby ciągle niepokonane pozostają drużyny Stormers i Highlanders.

Południowoafrykańscy Stormers dość pewnie pokonali w Newlands Blues 27-17, a świetną formą błysnął Bryan Habana – słynny, reprezentacyjny skrzydłowy wybrany graczem tego meczu. Gospodarze prowadzili po pierwszej połowie 17:3, później podwyższyli prowadzenie do stanu 24:3 i dopiero wtedy przyłożenia centra Bensona Stanleya i filara Charliego Faumuiny pozwoliły gościom na zmniejszenie dystansu.

/Słynny skrzydłowy Springboks, Bryan Habana wraca do świetnej dyspozycji co z pewnością cieszy nowego trenera reprezentacji RPA – Heyneke Meyera (wcześniej m.in. Blue Bulls i Leicester Tigers). Jego przyłożenie, drugie autorstwa kapitana Stormers, Jeana de Villiersa oraz celne kopy Joe Pietersena (1pd, 5K) zapewniły jego drużynie zwycięstwo nad nowozelandzkimi Blues (m.in. Ma’a Nonu, Piri Weepu, Ali Williams, Keven Mealamu) i podtrzymanie miana niepokonanych w rozgrywkach; foto: www.planetrugby.com/

W drugim wczorajszym meczu przyłożenie centra Chiefs – Jacksona Willisona zdobyte w 79 minucie gry zapewniło jego drużynie zwycięstwo w niezwykle wyrównanym meczu z Brumbies. To już trzecia wygrana (w czwartym meczu) zespołu, którego grę prowadzi Aaron Cruden, mając w ataku tak świetnych graczy jak: Sonny Bill Williams czy Richard Kahui.

Jeszcze lepiej wystartowali Highlanders. W swym czwartym meczu odnieśli dzisiaj czwartą wygraną i to do tego w wyjazdowym meczu na Westpac Stadium w Wellington. Bohaterem gości był w tym meczu łącznik ataku, Colin Slade, który zdobył 16 punktów (1P, 1pd, 3K) z 19-punktowego dorobku drużyny. Zwycięstwo nad Hurricanes zapewniło im przodownictwo w tabeli rozgrywek.

Wyniki rozegranych meczów 4 serii:
Chiefs v Brumbies 29-22, Stormers v Blues 27-17, Hurricanes v Highlanders 17-19. Po pierwszej połowie trwającego właśnie meczu NSW Waratahs prowadzą z Western Force 14:13.