Finały rozgrywek rugby Tag w Łodzi – 31/03/2012

W Łodzi zakończyły się rozgrywki Dywilan Mini Ligi Rugby TagGimnazjalnej Ligi Rugby Tag.

Przez niemal 5 godzin w łódzkiej Atlas Arenie w czwartek, 29 marca toczyła się walka w V finale rozgrywek Dywilan Mini Ligi Rugby Tag. Kibice łódzkich szkół podstawowych z uwagą, ale i ogłuszającym dopingiem śledzili jak ich koledzy z klas IV walczyli o tytuł najlepszej drużyny w rugby Tag 11 latków w Łodzi.
Niezwykle barwnym widowiskiem były pokazy tańca cheerleaderek po każdym meczu. Zaprezentowały się zespoły z poszczególnych szkól, a uznanie jury pod przewodnictwem pani Magdy Staszczyk z Klubu I’m fit zyskały dziewczęta z SP 24. Bardzo trudne zadanie czekało też przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Spośród żywiołowo, aczkolwiek kulturalnie i spontanicznie, a przede wszystkim sportowo zachowującej się publiczności musieli wybrać tych naj! I tu chyba decydujący głos zaważył podczas finału. Bo wyróżnienie – w postaci maskotki Komisarza Błyska – otrzymali kibice SP 30 i SP 152. Czas na zliczenie i podsumowanie wyników umilił zamaszystymi tańcami ludowymi zespół Bukowiaczek, gromko nagrodzony brawami oraz pamiątkową statuetką od prezesa KS Budowlani Wiesława Chudzika. Puchary, medale, upominki. Pierwsza finałowa czwórka czyli SP 152, SP 30, SP 139, SP 58 z rąk przedstawicieli Urzędu Miasta Łodzi pani Anny Kowalskiej z Wydziału Sportu i pana Janusza Kopcia z MOSiR oraz prezesa Jacka Jakubiaka z Dywilanu – sponsora tytularnego rozgrywek – otrzymała puchary ufundowane przez Prezydenta Łodzi panią Hannę Zdanowską. Dzieci najbardziej cieszyły się z medali, które zawisły na ich szyjach. A dzięki takim firmom jak ABC Biuro Podróży z Łodzi, Raibow Tours, Da Grasso wszyscy zawodnicy – niezależnie od zajętego miejsca drużyny – wyszli z upominkami. Gepard Taguś – maskotka Ligi – kojarzył się będzie młodym graczom z zabawą w Tag rugby. Statuetkę rugbisty dla najskuteczniejszego zawodnika Ligi otrzymał Oskar Pióro z SP 139. Za sprawne przeprowadzenie Wielkiego Finału podziękowania  należą się sędziom: Markowi Maciejewskiemu, Krzysztofowi Szulcowi, Adamowi Kocińskiemu i Przemysławowi Pustkowskiemu i pomocy medycznej zorganizowanej przez Adama Lisieckiego i Wiesława Chudzika. Słowa uznania dla kierownictwa Atlas Areny za udostępnienie hali i wyrozumiałość dla specyficznego rodzaju widzów i graczy, pani Magdzie Durkowskiej za uśmiech i pomoc przy ogarnięciu całości imprezy oraz sędziemu głównemu zawodów pani Halinie Jurzyście dzięki, której zliczenie wyników wszystkich turniejów okazało się niezwykle przejrzyste i proste.

A wyniki te są następujące:
Mistrzem Łodzi i województwa 11 latków w rugby Tag w sezonie 2011/2012 została Szkoła Podstawowa 152. Dalsza kolejność SP 30, SP 139, SP 58, SP 81, SP 54, SP 24, SP 65, SP 153, SP 35, SP 6, SP 14.

/foto: Krzysztof Staniszewski, Mirosław Jabłoński, bbrc.pl/

Wcześniej, w poniedziałek, 26 marca, o godz. 12.30 w „Hali Parkowej” MOSiR odbył się szósty- finałowy turniej Gimnazjalnej Ligi Rugby Tag, organizowanej przez BBRC Łódź i Delia Atomówki Łódź przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi. W Lidze łącznie udział wzięło 12 drużyn, co oznacza ok. 140 młodych zawodników rugby.
Finał Ligi przyniósł oczekiwane emocje. Turniej zaczął się od remisu dwóch z czterech rywali o miejsca w pierwszej trójce – Gimnazjum z Ozorkowa, którego trenerem jest Bogdan Lewandowski, zakończyło spotkanie z Gimnazjum z Wiączynia Dolnego (trener Joanna Mielcarek) wynikiem 4:4. Do ciekawej rywalizacji doszło także pomiędzy uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego, której trener – Mirosław Żórawski wystawił aż dwa składy. W bezpośrednim pojedynku ponownie jednak SMS 2 okazał się lepszy od swojego pierwszego składu. W doskonałej formie byli również uczniowie i uczennice Gimnazjum 41, którzy w szóstym turnieju nie przegrali ani jednego spotkania.
Zwycięzcą Gimnazjalnej Ligi Rugby Tag zostali uczniowie Gimnazjum nr 41 (54 pkt), trenowani przez Szymona Walczaka, na co dzień trenera kadetów BBRC Łódź. Drugie miejsce i srebrny medal otrzymali uczniowie Gimnazjum z Ozorkowa (51 pkt), którym do zwycięstwa zabrakło zaledwie 3 punktów. Trzecie miejsce należy do drużyny SMS2 (50 pkt).
Najskuteczniejszym zawodnikiem zawodów został Kamil Brzozowski (SMS1) z sumą 32 przyłożeń. Najskuteczniejszą zawodniczką Zuzia Sielska (Gim 41) z identyczną sumą przyłożeń.
Najlepszym zawodnikiem został wybrany Dawid Baran (Gim 41), najlepszą zawodniczką Paulina Łuczak (Gim 41). Cieszy fakt, że obie dziewczynki szlifują swój warsztat jako kadetki Delii Atomówek Łódź. Miejmy nadzieję, że znaczy to jedno: łódzkie kobiece rugby rośnie w siłę.
Podczas finału wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, a ich trenerzy puchary dla szkół, natomiast trzy najlepsze zespoły zostały dodatkowo uhonorowane medalami i pucharami.

Dalsza kolejność: IV. Gimnazjum z Wiączynia Dolnego, V. SMS1, VI. Gimnazjum nr 9, VII. Gimnazjum nr 41 Dziewczynki, VIII.Gimnazjum nr 10, IX. Gimnazjum z Kurowic, X. Gimnazjum nr 17, XI. Gimnazjum nr 11, XII. Gimnazjum nr 43.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.