Veterans Honey Cup w Siedlcach – 18/09/2012

W dniach 21-23 września w Siedlcach odbędzie się Międzynarodowy Turniej Rugby Weteranów „Honey Cup”, imprezę przygotowuje Miejski Klub Rugby.

W turnieju Honey Cup zagrają cztery drużyny: Les Blues de Gex (Francja), Atlant Kaliningrad (Rosja), Poland Veterans i gospodarze WFS Siedlce Veterans. Oprócz tradycyjnego pucharu zwycięzca turnieju otrzyma garnek wypełniony miodem. Patronat Honorowy nad imprezą objął Piotr Karaś – Przewodniczący Rady Miasta Siedlce, który w sobotę, 22 września o godzinie 11.00 otworzy turniej. Godzinę wcześniej kierownicy i kapitanowie drużyn spotkają się z sędziami na odprawie technicznej uzgadniając szczegóły rozgrywek. Zakończenie gier planowane jest na godzinę 15.00, następnie wszyscy zawodnicy i zaproszeni goście spotkają się na Honey Cup Party czyli tradycyjnej „trzeciej połowie”.

Jeżeli jesteśmy przy temacie gości warto wymienić przynajmniej jednego, do Siedlec przyjedzie Marko Protega – Sekretarz Generalny European Veteran Rugby Association. W niedzielę spotka się on z Piotrem Karasiem – Przewodniczącym Rady Miasta i przedstawicielami EVRA w Polsce Grzegorzem Pliszką i Jackiem Wierzbickim. Rozmowy będą dotyczyły kandydatury Polski do organizacji w 2015 roku największej imprezy europejskich weteranów „Festiwalu Rugby”, w którym uczestniczy około 50 drużyn.

Choć turniej Honey Cup zostanie rozegrany w ciągu jednego dnia, impreza potrwa od 21 do 23 września. W piątek, 21 września planowana jest prezentacja drużyn, natomiast w niedzielę, 23 września oprócz spotkania na linii EVRA – PZR zaplanowano uroczyste pożegnanie gości.

Nadal aktualne jest zaproszenie dla zawodników indywidualnych do gry w zespole Poland Veterans, szczegółowe informacje można uzyskać pisząc na rugbus@op.pl lub dzwoniąc +48 604-353-162.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.