Kadra seniorów na mecz z Niemcami – 22/10/2012

Trener reprezentacji Tomasz Putra podjął decyzję o tym, kto będzie nas reprezentował w starciu z Niemcami.

Na mecz w Gdańsku powołania otrzymało 14 zawodników formacji młyna i 10 graczy ataku.

Młyn: Kamil Bobryk, Grzegorz Janiec, Eric Piorkowski, Marcin Wilczuk, Jean Boutes, Thomas Pretkowski, Sławomir Kaszuba, Tomasz Hebda, Michał Krużycki, Kacper Ławski, Stanisław Niedźwiecki, Etienne Zyk, Mateusz Bartoszek, Tom Jankowski;

Atak: Łukasz Szostek, Cedric Vaissiere, Dawid Popławski, David Chartier, Leandre Billaud, Alexandre Beccuau, Tomasz Stępień, Romuald Berthe, Krzysztof Hotowski, Tomasz Gasik.

Rezerwa: Adrian Chróściel, Kamil Wydrzyński, Marek Płonka, Daniel Trybus, Wojciech Piotrowicz, Robert Andrzejczuk.

W porównaniu do meczu z Czechami w składzie znalazł się zatem grający kiedyś w naszej reprezentacji juniorów filar Thomas Pretkowski (Lille Metropole Rugby) i wracający do niej po kilku miesiącach Krzysztof Hotowski, który przeniósł się z USON Rugby Nevers do Racing Club Vichy Rugby.

Aż 17 z powołanych trenuje i gra obecnie w klubach francuskich, tylko 7 pochodzi z klubów naszej Ekstraligi i w ocenie naszego szkoleniowca to właściwie najsilniejszy zespół jaki możemy w tej chwili wystawić na prawdopodobnie najsilniejszego rywala w naszej dywizji.

Polska v Niemcy /03.11.2012, godz. 17.00; stadion Lechii przy ulicy Traugutta w Gdańsku; sędziowie: Vadim Pikhovkin, Alexei Bryzgalin, Vladimir Volovik (wszyscy Rosja); delegat FIRA-AER: Mircea Paraschivescu (Rumunia)/

Bookmark the permalink.

Comments are closed.