PEN: kolejna zmiana lidera w dywizji 1B – 20/11/2012

Sobotnia, bonusowa wygrana Niemców z Mołdawią i zwycięstwo Ukrainy z Czechami ponownie przetasowały tabelę naszej dywizji w ramach rozgrywek o Puchar Europy Narodów stanowiących jednocześnie fazę eliminacji RWC 2015.

Nowym liderem zostali Niemcy, na drugą pozycję awansowali Ukraińcy, a na trzecie spadli prowadzący wcześniej Szwedzi. Na czwartym miejscu znajduje się nasza reprezentacja, ale jako jedyna ciągle pozostaje niepokonana, mając na koncie jeden mecz mniej niż prowadząca trójka.

Mecz w Heidelbergu potwierdził, że Niemcy są szalenie groźni kiedy dysponują pełnym zapasem sił. W starciu z Mołdawią zdobyli w pierwszej części gry trzy przyłożenia i pewnie prowadzili do przerwy 19:0. W drugiej połowie mecz się wyrównał, a goście zdołali nawet doprowadzić do stanu 14:25. Ostatecznie jednak zdobyte na 12 minut przed zakończeniem spotkania przyłożenie obrońcy Kierana Manawatu zapewniło gospodarzom pewną wygraną i bonusowy punkt.

W Dniepropietrowsku po wyrównanej pierwszej części gry (13:9), w drugiej najwięcej punktów dostarczyły Ukraińcom celne kopy Pavlo Masiukova. Dlatego gospodarze pomimo sporych rozmiarów zwycięstwa nie wywalczyli punktu bonusowego.

Niemcy v Mołdawia 32-14 (19:0) /sędzia: Claudio Blessano (Włochy), komisarz: Drazen Colnago (Chorwacja)/
Ukraina v Czechy 42-15 (13:9) /sędzia: Raduta Cristian, komisarz: Gheorghe Sabau (obaj Rumunia)

Aktualna tabela:
1.Niemcy 10 punktów (3 mecze) 91-64; 2.Ukraina 9 (3) 92-71; 3.Szwecja 9 (3) 86-46; 4.Polska 8 (2) 51-16; 5.Czechy 1 (3) 36-93; 6.Mołdawia 0 (2) 20-86.