Kolejne udane zawody młodzieży – 03/12/2012

Szczęśliwie w wielu miejscach kraju nadal rozgrywane są kolejne zawody dzieci i młodzieży.

Dzisiaj rozegrano wielki finał Małej Ligi Rugby Tag, organizowanej przez BBRC Łódź i Delia Atomówki Łódź przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

Mała Liga Rugby Tag to cykl trzech turniejów, w których rywalizowało 8 ekip, reprezentujących szkoły podstawowe z Łodzi oraz regionu, w tym z Kurowic oraz Ozorkowa. Młodzi rugbiści dzielnie rywalizowali w bezkontaktowej odmianie rugby. Do ostatniej chwili trwała zacięta rywalizacja o zwycięstwo.

/Finał Małej Ligi Rugby Tag był bardzo udaną imprezą, zakończoną zwycięstwem uczniów ze SP nr 5 z Ozorkowa; foto: BBRC/

Ostatecznie Małą Ligę Rugby Tag wygrała drużyna SP nr 5 z Ozorkowa, gdzie trenerem jest znany, były już rugbysta, Bogdan Lewandowski. Drugie miejsce przypadło w udziale chłopcom z SP nr 1, trenowanych przez Andrzeja Zyberta. Na ostatnim miejscu podium znaleźli się młodzi rugbiści oraz rugbystka z SP 54, których trenerem jest rugbysta i sędzia rugby Krzysztof Szulc. Miejsce IV- SP 139 (Jakub Grzegorczyk), miejsce V- SP 1 bis (Andrzej Zybert), miejsce VI- SP 111(Dariusz Stelmasiak), miejsce VII- SP Kurowice (Artur Mrowicki), miejsce VIII- SP 152 (Marcin Grzelak).

Wreszcie dotarły też do Związku wyniki bardzo udanego turnieju juniorów Baltic Cup 2012. Organizowane przez Pomorski Okręgowy Związek Rugby, przy olbrzymim zaangażowaniu Juriya Bukhały, zawody zakończyły się zwycięstwem świetnie prezentującej się drużyny złożonej z zawodników litewskich i rosyjskich występujących pod nazwą Baltijskij Sztorm.

Wyniki turnieju:
1. RC Lechia Gdańsk – RC Arka Gdynia 24-0 (12:0)
2. Baltijskij Sztorm (Litwa/Rosja) v Ukraina 8-6 (3:3)
Mecz o 3 miejsce: Ukraina v Arka Gdynia 36-0 (19:0)
Mecz o 1 miejsce: Lechia Gdańsk v Baltijskij Sztorm 12-24 (0:24).

Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Wladimira Podrezova (Baltijskij Sztorm), najskuteczniejszymi kopaczami byli: Dowydas Tauyanskas (Baltijskij Sztorm) i Sebastian Beszka (Lechia) wykorzystując po cztery z 5 prób. Wreszcie najlepszymi defensorami wybrani zostali gracze z Ukrainy: Myhailo Tarasenko i Vyacheslav Kalinichenko.

Już jutro przywita rugbistów także gdańska ERGO Arena. Młodzież z klas 4-6, a także 1 i 2 gimnazjum będzie mogła wejść na ten wspaniały obiekt i zagrać w rugby. Tego dnia do hali przybędzie około 300 młodych adeptów rugby. Organizatorem jest Lechia Gdańsk, Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej i trener Krzysztof Krzewicki.

Turniej jest ostatnim w tym roku, w którym wystąpią drużny z Gdańska. Podsumowuje on udany rok programu Rugby TAG w Gdańskich szkołach, podczas którego zorganizowano 20 turniejów z udziałem łącznie ponad 6.000 dzieci!

Bookmark the permalink.

Comments are closed.