Turniej noworoczny na bis w Siedlcach – 27/01/2013

Po wcześniejszej rywalizacji szkół podstawowych [kliknij], w drugim Turnieju Noworocznym rywalizowali w Siedlcach gimnazjaliści. Udział wzięło sześć zespołów z pięciu siedleckich szkół, w finale Publiczne Gimnazjum nr 2 pokonało Publiczne Gimnazjum nr 4 4:3. Imprezę zorganizował Miejski Klub Rugby.

Eliminacje przeprowadzono w dwóch grupach, obie miały swoich liderów, w grupie A „Czwórkę” i w grupie B „Dwójkę”, którzy pewnie awansowali po finałów. W meczu o V miejsce „Piątka” zdecydowanie pokonała „Trójkę” 6:1 obejmując prowadzenie już po pierwszej akcji. W „bratobójczym” meczu o III miejsce zmierzyły się dwa zespoły z „Jedynki”, pierwszy wygrał 6:4, ale jeszcze w drugiej połowie był remis 4:4. W meczu finałowym pomiędzy „Dwójką”, a „Czwórką” przyłożenia zdobywano na przemian, „Dwójka” prowadziła by za chwilę „Czwórka” doprowadziła do remisu, rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero w ostatniej minucie meczu, a decydujące o zwycięstwie przyłożenie na 4:3 zdobył Patryk Aniszewski. Podobnie jak w turnieju Szkół Podstawowych wszyscy uczestnicy dostali zimowe czapki Miejskiego Klubu Rugby, upominek odpowiedni do otaczającej nas aury.

W miesiącach lutym i marcu czekają nas jeszcze dwa turnieju halowe szkół podstawowych, a już w kwietniu zostaną wznowione rozgrywki Gimnazjalnej Ligi Rugby Tag na Orlikach.

Wyniki eliminacji:
Publiczne Gimnazjum nr 1 – Publiczne Gimnazjum nr 3  10:0, Publiczne Gimnazjum nr 1 II – Publiczne Gimnazjum nr 5  4:2, Publiczne Gimnazjum nr 4 – Publiczne Gimnazjum nr 3  8:1, Publiczne Gimnazjum nr 2 – Publiczne Gimnazjum nr 5  7:2, Publiczne Gimnazjum nr 1 – Publiczne Gimnazjum nr 4  1:5, Publiczne Gimnazjum nr 1 II – Publiczne Gimnazjum nr 2  1:4.

Kolejność w grupach:
Grupa A: 1. Publiczne Gimnazjum nr 4, 2. Publiczne Gimnazjum nr 1, 3. Publiczne Gimnazjum nr 3.
Grupa B: 1. Publiczne Gimnazjum nr 2, 2. Publiczne Gimnazjum nr 1 II, 3. Publiczne Gimnazjum nr 5.

Mecz o V miejsce: Publiczne Gimnazjum nr 3 – Publiczne Gimnazjum nr 5  1:6 (1:3)
Mecz o III miejsce: Publiczne Gimnazjum nr 1 – Publiczne Gimnazjum nr 1 II  6:4 (3:2)
Mecz o I miejsce: Publiczne Gimnazjum nr 4 – Publiczne Gimnazjum nr 2  3:4 (2:3)

Klasyfikacja:
1. Publiczne Gimnazjum nr 2 (Patryk Aniszewski, Piotr Husarek, Jakub Kaczorek, Kamil Zembrzuski).
2. Publiczne Gimnazjum nr 4 (Dominik Adamczyk, Arkadiusz Jurzyk, Daniel Piwoni, Jakub Powałka).
3. Publiczne Gimnazjum nr 1 (Adrian Chmielak, Kacper Kozera, Grzegorz Tomaszewski, Kornel Wereda).
4. Publiczne Gimnazjum nr 1 II.
5. Publiczne Gimnazjum nr 5.
6. Publiczne Gimnazjum nr 3.

/źródło: Jacek Wierzbicki/
Bookmark the permalink.

Comments are closed.