Zima ciągle nie opuszcza Polski – 15/03/2013

Niestety kolejny atak zimy paraliżuje przygotowania i uniemożliwia przeprowadzenie zawodów na polskich boiskach.

Z tego powodu Prezydium Zarządu zezwoliło dzisiaj na kolejne przełożenie pucharowego meczu w Siedlcach.
Informacja przekazana klubom:
” W odpowiedzi na prośbę obu klubów, po uwzględnieniu informacji zarządzającej obiektami sportowymi Agencji Rozwoju Miasta Siedlce, która ze względu na panujące warunki atmosferyczne nie jest w stanie przygotować boiska umożliwiającego rozegranie planowanego w dniu 16 marca br. meczu, Prezydium Zarządu Polskiego Związku Rugby zgodziło się na przełożenie tego spotkania na dzień 14 kwietnia 2013 o godz. 14.00.
Jednocześnie, co wydaje się oczywiste, zastrzeżono że w spotkaniu tym nie będą mogli wziąć udziału zawodnicy powołani w tym terminie na akcje kadr narodowych”.

PP: MKS Pogoń Siedlce v Budowlani S.A. Łódź (przełożony, 14.04.2013, godz. 14.00)

Zima pokrzyżowała też plany młodych rugbistów z BBRC Łódź. W sobotę planowano rozegranie pierwszego meczu sekcji kadetów w ramach eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży z Juvenią Kraków. Niestety ilość śniegu na Stadionie przy Małachowskiego uniemożliwia rozegrania spotkania.
Pierwsze mecze młodzi zawodnicy rozegrają 23 marca w Poznaniu, gdzie walczyć będą zarówno kadeci jak i juniorzy, a także sparing rozegrają Delia Atomówki Łódź z drużyna Black Roses Poznania.
W BBRC są też jednak dobre wiadomości dotyczące szkolenia młodzieży. Klub otrzymał rekordowo wysokie wsparcie z Urzędu Miasta Łodzi, a dzięki firmie Infosys młodzi zawodnicy otrzymali nowe komplety strojów do gry.
W najbliższym czasie planuje także  kolejne imprezy promujące rugby: 21 marca odbędzie się Mała Liga Rugby Tag dla 5-6 klas szkół podstawowych, a 22 marca zagra Gimnazjalna Liga Rugby Tag.
/źródło: Zbigniew Grądys/

Co ciekawe, choć właściwie cała Polska pokryta jest śniegiem, w niedzielę 10 marca br. na boisku Czarnych w Bytomiu IGLOO RUGBY CLUB Ruda Śląska rozegrał towarzyskie spotkanie z AZS UZ RUGBY CLUB Zielona Góra. Zagrali wszyscy obecni w trakcie meczu zawodnicy, a trenerzy mieli okazję do przyjrzenia się przedsezonowej dyspozycji swoich drużyn.

RCRSl-Zielona_Gora
Mecz rozegrany w formule 3 x 30 min. zakończył się zwycięstwem IGLOO RUGBY CLUB Ruda Śląska 18:17 (5:7, 13:7). Sędziował Damian Wolsza.

/źródło: Wojciech Kołodziej/
Bookmark the permalink.

Comments are closed.