7′s: olbrzymie emocje w Hong Kongu – 26/03/2013

Niesamowity finał zakończył tegoroczny Hong Kong Sevens. Tytuł obroniła ekipa Fidżi, choć do przerwy przegrywała z Walijczykami o:19! Losy meczu odmienił wprowadzony po przerwie Osea Kolinisau. Zdobywając dwa przyłożenia poderwał do walki swych kolegów, którzy ostatecznie wygrali 26-19!

Olbrzymią sensacją były ostatnie miejsca w swych grupach zawodników Anglii i RPA. Blisko za to historycznego awansu do półfinału Cup byli Portugalczycy, którzy przegrali w ćwierćfinale z Kenią 12-15. Bardzo dobrze zaprezentowali się też Kanadyjczycy i niespodziewanie gospodarze – odnotowując m.in. wygrane nad Argentyną i USA!

Wyniki, Hong-Kong – 22-24.03.2013:
Finał: Walia v Fidżi 19-26
mecz o 3 miejsce: Kenia v Nowa Zelandia 5-36
pozostałe finały – Plate: Kanada v Samoa 7-12; Bowl: Hong Kong v Anglia 7-42; Shield: Argentyna v Francja 14-19.
Półfinały – Cup: Fidżi v Nowa Zelandia 33-14, Walia v Kenia 19-0; Plate: Australia v Samoa 5-12, Kanada v Portugalia 19-14; Bowl: RPA v Anglia 14-26, Hong Kong v USA 20-12; Shield: Hiszpania v Francja 0-28, Argentyna v Szkocja 12-7.
Ćwierćfinały Cup: Nowa Zelandia v Samoa 21-14, Fidżi v Australia 29-5, Portugalia v Kenia 12-15, Walia v Kanada 28-14.