Baraże do finałów MPJ i OOM – 13/05/2013

Po konsultacjach z trenerami wojewódzkimi przeprowadzonymi podczas Ogólnopolskiej Konsultacji Kadr Wojewódzkich w Puławach ustalono zgodnie z regulaminem rozgrywek terminy i system rozgrywania barażów do finałów Mistrzostw Polski Juniorów rugby XV i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Mistrzostwa Polski Juniorów

Baraż dnia 12.06.2013 (środa)

W barażu mają prawo uczestnictwa drużyny, które zajmą ostatnie miejsca w grupach eliminacyjnych. Walczyć będą o jedno miejsce w finale MPJ.  Druga i trzecia drużyna zostanie sklasyfikowana odpowiednio na miejscach dziewięć i dziesięć uzyskając punkty do Systemu Sportu Młodzieżowego.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Baraż 1 – 15/16/06/2013 (sobota lub niedziela)

Baraż 2 – 22/23/06.2013 (sobota lub niedziela)

W eliminacjach do OOM udział bierze 12 drużyn w 3 grupach po 4 zespoły.

Baraż 1. Prawo udziału w barażu 1 mają drugie i trzecie drużyny z poszczególnych grup eliminacyjnych. Drugie zespoły zostaną rozstawione zgodnie z  rankingiem wynikającym z dorobku punktowego w eliminacjach (otrzymają numery 1, 2, 3). Trzecie drużyny zostaną podobnie rozstawione (otrzymają numery 4, 5, 6). Baraż odbędzie w formie jednego meczu w pełnym wymiarze czasu gry przewidzianym regulaminem w tej grupie wiekowej (2 x 25 minut). W meczach musi być wyłoniony zwycięzca.  W przypadku remisu decyduje w kolejności: – mniejsza liczba wykluczeń, – mniejsza liczba upomnień, – rzuty karne: pierwsza faza – 5 prób /na zmianę/ dla każde z drużyn ze środka linii 22 m, druga faza – /na zmianę/ aż do skutku ze środka linii 22 m.  O kolejności wykonywania rzutów karnych na bramkę decyduje losowanie /tylko raz/. W próbach uczestniczą jedynie ci zawodnicy, którzy ukończyli mecz w regulaminowym czasie. W każdej z faz jeden zawodnik może wykonać tylko jedną próbę.

Zestaw par: 1 – 6, 2 – 5, 3 – 4.

Zwycięzcy awansują do finałów OOM, przegrani mają prawo udziału w barażu 2.

W przypadku rezygnacji drużyny uprawnionej do gry w barażu 1 w jej miejsce ma prawo wystąpić czwarta drużyna z tej grupy. Zespół, który nie wystartuje w barażu 1 nie ma prawa gry w barażu 2.

Baraż 2. Prawo udziału mają wszystkie drużyny, które nie awansowały do finałów OOM. Baraż rozgrywany będzie o miejsca 7-10 (punktowane w Systemie Sportu Młodzieżowego), Szczegółowy regulamin barażu 2 zostanie ustalony w zależności od ilości zgłoszonych zespołów.

Kluby lub OZR-y zainteresowane organizacją barażów do finałów MPJ i OOM proszone są o złożenie pisemnego zgłoszenia do dnia 31.05.2013 roku.

Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne, które uniemożliwiły rozegranie rundy wiosennej eliminacji OOM i MPJ w wyznaczonych terminach ustala się ostateczny termin zakończenia eliminacji do dnia 09.06.2013 r.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.