Lechia bez punktów w Łodzi – 13/05/2013

Deszczową sobotę w Łodzi, zwycięstwem nad Lechią osłodzili miejscowym kibicom zawodnicy Budowlanych SA.

Na śliskim boisku Widzewa bardzo dobrze zorganizowana ekipa gospodarzy nie pozwoliła gościom na zdobycie choćby punktu i zasłużenie wygrała 13-0, dzięki zdobyczom punktowym swych największych gwiazd: Teimuraza Sokhadze i Meraba Gabuni.

Pozbawieni właściwego wsparcia Samoańczycy gdańskiej Lechii próbowali indywidualnych akcji, ale bardzo dobra współpraca w obronie gospodarzy sprawiła, że z prób tych niewiele wynikało.

Budowlani-Lechia_11.05.2013/Nie zabrakło męskiej, twardej walki w sobotnim pojedynku przy al. Piłsudskiego i kibice z pewnością nie byli zawiedzeni postawą zawodników obu drużyn. Podobne emocje czekają zwolenników obu zespołów także w meczach fazy play-offs; foto: www.budowlanilodz.dbv.pl/

W Warszawie z wielkim trudem punkt bonusowy udało się zdobyć zawodnikom Posnanii, a po pierwszej, wygranej części spotkania to stołeczni kibice mieli prawo liczyć na kolejne punkty swego zespołu. W drugiej sytuacja się zmieniła i ostatecznie, dzięki czterem przyłożeniom, komplet punktów wyjechał do Poznania.

W Lublinie miejscowi Budowlani nie doczekali się na swego przeciwnika, bowiem Orkan deklarował, wbrew stanowisku Komisji Gier i Dyscypliny, gotowość rozegrania zaległego spotkania wyłącznie w terminie innym niż wyznaczony przez gospodarzy, czyli w niedzielę.

Master Pharm Budowlani S.A. Łódź v RC Lechia Gdańsk 13-0 (13:0) (Marcin Zeszutek, Łukasz Jasiński, Adrian Pawlik)
Punkty dla Budowlanych SA: Teimuraz Sokhadze 8 (1pd, 2K); Merab Gabunia 5 (P);
Żółta kartka: Dawit Gugushvili (Budowlani SA)

AZS-AWF Warszawa v KS Posnania Poznań 8-22 (8:5) /Mirosław Szczepański, Andrzej Pantoł, Jonathan McDonalds)
Punkty dla Posnanii: Mateusz Adamski 7 (1P, 1pd), Dariusz Działek 5 (P), Konrad Sobański 5 (P), Łukasz Kujawski 5 (P);
Punkty dla AZS-AWF: Paweł Krajewski 5 (P), Łukasz Nowosz 3 (dg);
Żółte kartki: Mateusz Jamroz, Michał Pazio (obaj AZS-AWF), Jędrzej Paul (Posnania).

KS Budowlani Lublin v RC Orkan Sochaczew (nie odbył się, drużyna Orkana nie stawiła się w Lublinie; Dariusz Reks, Maciej Sienkiewicz, Wiesław Piotrowicz)

Ponadto w zaległym meczu I ligi Czarni Pruszcz Gdańsk wysoko pokonali drugą Arkę 69-0.

RC Czarni Pruszcz Gdański v RC Arka II Gdynia 69-0 (24:0) /Dariusz Marciniak, Grzegorz Szostek/
Punkty dla Czarnych: Patryk Narwojsz 13 (1P, 4pd), Łukasz Luboszczyk 11 (1P, 3pd), Adrian Kostrzewiński 10 (2P), Daniel Skonieczny 5 (P); Wojciech Wójcik 5 (P), Jarosław Chlebicz 5 (P), Patryk Kościelniak 5 (P), Arkadiusz Bistram 5 (P), Patryk Proszowski 5 (P), Jan Gardziewicz 5 (P);
Żółta kartka: Norbert Kamoń (Czarni).

Bookmark the permalink.

Comments are closed.