Udany rewanż Lechii w Siedlcach – 12/11/2012

Zgodnie z zapowiedziami świadkami dwóch bardzo wyrównanych spotkań byli kibice w Lublinie i Sochaczewie.

Budowlani byli o włos od niespodziewanego pokonania gdyńskiej Arki, której wygraną zapewnił celny kop Tomasza Stępnia (wychowanka drużyny z Lublina) w ostatniej minucie sobotniego starcia. Gospodarze mogą żałować, że w ich składzie zabrakło reprezentacyjnego gracza trzeciej linii młyna Stanisław Niedźwieckiego, który doznał kontuzji podczas przedmeczowej rozgrzewki.

Także w Sochaczewie wynik mógł być inny. Grający przed przerwą z wiatrem gospodarze zapewnili sobie prowadzenie 16:6, ale w drugiej połowie desperacko bronili w końcówce wywalczonej przewagi, a goście z Poznania kilkukrotnie byli bliscy zdobycia punktów mogących zapewnić im zwycięstwo.

Nieco zawiedzeni mogli być kibice w Siedlcach. Rewelacyjny beniaminek i do niedawna lider tabeli Ekstraligi liczył na wyrównaną walkę z obrońcami tytułu. Tymczasem zdeterminowana drużyna gości rozpoczęła wczorajszy mecz niezwykle skoncentrowana i już po 20 minutach gry prowadziła 21:0 (po dwa przyłożenia w tym meczu zdobyli: Dariusz Wantoch-Rekowski i Yuriy Bukhalo). Kontrolowała go zresztą do końca rewanżując się za niespodziewaną porażkę w pierwszej kolejce gier.

/Bliscy sprawienia sporej niespodzianki byli w sobotę zawodnicy Budowlanych Lublin. Ostatecznie jednak po wyrównanej walce jednym punktem ulegli gdyńskiej Arce; foto: www.ksbudowlani.com/

Szansy na niespodziankę nie było w Warszawie. Aktualni wicemistrzowie kraju z Łodzi pewnie pokonali Akademików i dzięki zdobytym pięciu punktom awansowali na trzecie miejsce w tabeli rozgrywek [kliknij].

VIII runda – 10/11.11.2012 (I rewanżowa):
MKS Pogoń-Awenta Siedlce – RC Lechia Gdańsk 15-31 (3:24) (Kacper Michałkiewicz, Wiesław Piotrowicz, Adrian Pawlik)
Punkty dla Lechii: Rafał Janeczko 11 (4pd, 1K), Dariusz Wantoch-Rekowski 10 (2P), Yuriy Bukhalo 10 (2P);
Punkty dla Pogoni: Dawid Lorentowicz 10 (1P, 1pd, 1K), Mirosz Marek 5 (P);
Żółte kartki: Dawid Lorentowicz (Pogoń), Marek Płonka (Lechia)
AZS AWF Warszawa – Blachy Pruszyński Budowlani S.A. Łódź 5-46 (5:15) (Tomasz Jarowicz, Mirosław Janeczko, Dariusz Reks)
Punkty dla Budowlanych: Mindia Abashidze 11 (1P, 3pd), Tomasz Kozakiewicz 10 (2P), Szczepan Stępień 5 (P), Emil Kowalewski 5 (P), Michał Mirosz 5 (P), Łukasz Czarniak 5 (P), Markijan Grabowskyj 5 (P);
Punkty dla AZS-AWF: Paweł Krajewski 5 (P);
Żółte kartki: Bartosz Zamorański, Mateusz Jamroz (obaj AZS-AWF)
KS Budowlani Lublin – RC Arka Gdynia 23-24 (17:13) (Grzegorz Michalik, Kacper Michałkiewicz, Wiesław Piotrowicz)
Punkty dla Arki: Tomasz Stępień 14 (1pd, 4K), Władysław Grabowski 5 (P), Konrad Chromiński 5 (P);
Punkty dla Budowlanych: Wojciech Piotrowicz 13 (2pd, 3K), Aleksander Czasowski 5 (P), Piotr Skałecki 5 (P);
Żółta kartka: Arkadiusz Ziemak (Budowlani)
RC Orkan Sochaczew – KS Posnania Poznań 16-12 (16:6) (Marcin Zeszutek, Łukasz Jasiński, Szostek)
Punkty dla Orkana: Konrad Pietrzyk 6 (2K), Mateusz Pawłowski 5 (P), Michał Ojdowski 5 (P);
Punkty dla Posnanii: Mateusz Adamski 12 (4K);
Żółta kartka: Maciej Adamczyk (Posnania)