Polski Związek Rugby > Reprezentacja > Seniorzy 7

Trener reprezentacji - Krzysztof Folc /foto: Michał Gołomb/
Szkoleniowiec wielokrotnego mistrza kraju - Folc AZS AWF Warszawa jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, trenerem II klasy. Zawodnik AZS AWF Warszawa (1983-1996), z którym to klubem sięgnął po mistrzostwo kraju w latach 1985, 1986 i 1988. Założyciel i trener klubu Folc Sport Warszawa, który po połączeniu z AZS AWF stał się jednym z najlepszych w kraju, dominując szczególnie w odmianie siedmioosobowej (tytuły mistrza w latach 2005-2009). Trener roku 2008 i 2009.

2011
---8 lipca 2011---
Czas na krótkie podsumowanie tegorocznego występu naszej siódemki w Mistrzostwach Europy. W ocenie trenera reprezentacji, Krzysztofa Folca w Heidelbergu zagraliśmy sporo lepiej niż w Gdańsku. W składzie znalazło się trzech nowych, wysokich zawodników: Łuczak, Wójcik i Adamski - co okazało się wzmocnieniem naszej drużyny. Efekty przynosi też praca nad organizacją gry w obronie. Już w pierwszym turnieju (przyłożenia 20:10) straciliśmy najmniej przyłożeń ze wszystkich drużyn, a w Heidelbergu stosunek przyłożeń wyniósł 31:12. W Niemczech zagraliśmy jednak 7 spotkań, tracąc 4 przyłożenia w finale rozgrywanym w formule 2x10 min. Nie mamy też już problemów z rozłożeniem sił w meczu. 2-3 lata temu byliśmy mistrzami pierwszej połowy, teraz większość meczów rozstrzygamy w drugich odsłonach. Dobrym tego przykładem są mecze z Cyprem, gdzie do przerwy było 0:0 (ostatecznie 17-0), z Litwą i Szwecją, w których przegrywaliśmy do przerwy 5:7, by wygrać wyraźnie 29-14 i 22-12. Znacznie lepiej wytrzymaliśmy turniej w Niemczech fizycznie, aczkolwiek urazy w meczu półfinałowym spowodowały, że na finał z gospodarzami mieliśmy do dyspozycji tylko 7 zawodników gotowych do gry. Zagraliśmy świetny, dramatyczny mecz, z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem zawodników, a do zwycięstwa zabrakło bardzo niewiele...

Dwukrotnie w tym roku musieliśmy uznać wyższość Niemców, którzy awansowali do przyszłorocznego Grand Prix. W Gdańsku, w pojedynku grupowym przegraliśmy 14-19, w Heidelbergu dopiero po dogrywce ulegliśmy w finale 24-29. Jak widać różnica jest minimalna i z pewnością awans do elity jest w zasięgu naszej, bardzo młodej reprezentacji... Jednym z jej filarów może być gracz Posnanii - Robert Bosiacki (na zdjęciu z prawej atakowany przez rywala).

/foto: Michał Gołomb/

Ciągle jednak w naszej grze jest sporo mankamentów. Chyba największym są kopy z drop-gola. W Heidelbergu mieliśmy najgorszą skuteczność kopów z podwyższeń, co pociąga za sobą także słabe rozpoczęcia i brak możliwości odzyskiwania piłek przy wznowieniach gry ze środka boiska - co kilka lat temu niemal perfekcyjnie wykonywał duet Pałyska - Pazio. Kilka razy mieliśmy problem z wygraniem swojego młyna, niestety w finale przegraliśmy trzy swoje wrzuty. W tym wypadku brakuje trochę doświadczenia i cwaniactwa boiskowego, ale powinno ono przyjść z czasem, bowiem mamy bardzo młodą i perspektywiczną ekipę z bardzo niską (w finale poniżej 20 lat!) średnią wieku. Wydaje się też, że wsparcie doświadczonych zawodników (np. Piotr Jurkowski) jest jej bardzo potrzebne. Podsumowując, warto podkreślić dobrą defensywę całej drużyny i świetną grę otwartą formacji młyna w składzie: Sebastian Łuczak, Robert Bosiacki, Aleksander Nowicki. Dobrze, szczególnie w obronie na nowej dla siebie pozycji centra zagrał wspomniany Jurkowski, a super jokerem okazał się młody gracz Budowlanych Lublin - Michał Węzka, który jest najbardziej uniwersalnym naszym zawodnikiem. Duże perspektywy na skrzydle ma ledwie 19-letni Bartłomiej Wójcik. Na swoim, wysokim poziomie zagrał duet kapitanów: Rafał Janeczko i Mateusz Zajkowski, którzy dobrze wypełniają role reżyserów gry. W przekroju dwóch turniejów najlepszym i najrówniej grającym naszym zawodnikem był jednak bez wątpienia Robert Bosiacki. Tegoroczne występy w Amsterdamie i Heidelbergu pokazały naprawdę duży potencjał tej ekipy i sumienna praca przez kolejny rok może bez wątpienia przynieść nam awans do europejskiego Grand Prix, ale trzeba też pamiętać, że poziom zespołów bardzo się wyrównał i słabsza dyspozycja może przynieść konieczność walki o utrzymanie się w dywizji A...
---30 czerwca 2011---
Dzisiaj z Opalenicy w podróż do Heidelbergu wyrusza nasza "siódemka", by walczyć w drugim tegorocznym turnieju Mistrzostw Europy dywizji 1, który zdecyduje o awansie jednej z dwunastu rywalizujących w niej reprezentacji do przyszłorocznego Grand Prix. Ostatecznie w sobotę i niedzielę w biało-czerwonych strojach wystąpią: Piotr Jurkowski, Mateusz Zajkowski, Patryk Narwojsz, Bartłomiej Wójcik - Lechia Gańsk; Rafał Janeczko, Michał Węzka - Budowlani Lublin; Robert Bosiacki, Mateusz Adamski - Posnania; Aleksander Nowicki - AZS-AWF Warszawa i Sebastian Łuczak - Budowlani Łódź. Co prawda, po piątym miejscu w Gdańsku, szanse na awans pozostają już tylko teoretyczne, ale bez wątpienia dobry wynik bardzo podbudowałby naszą młodą reprezentację wspartą doświadczonymi graczami (Piotr Jurkowski, Patryk Narwojsz), a przecież w sporcie zdarzają się czasem zupełnie nieprzewidywalne sytuacje...
---20 czerwca 2011---
Już w przyszły wtorek (28.06.), po konsultacji kadry 15, zakończeniu turnieju M.P.Juniorów i finałach Ekstraligi Rugby 7, o godz.16.00 w Opalenicy zbierze się kadra 7, która w czwartek po obiedzie wyruszy w podróż do Heidelbergu na drugi turniej Mistrzostw Europy dywizji A.
Turniejowa dziesiątka będzie wyłoniona z listy 14 zawodników po weekendowych rozgrywkach. Szanse występu w Heidelbergu mają: Piotr Jurkowski, Mateusz Zajkowski, Patryk Narwojsz, Bartłomiej Wójcik - Lechia Gańsk; Piotr Psuj, Rafał Janeczko, Michał Węzka - Budowlani Lublin; Robert Bosiacki, Mateusz Adamski, Daniel Trybus - Posnania; Aleksander Nowicki - AZS-AWF Warszawa, Kornel Tadajewski - AZS AWFiS Gdańsk, Radosław Rakowski - Orkan Sochaczew, Sebastian Łuczak - Budowlani Łódź.
---31 maja 2011---
We wtorek, 7 czerwca w ośrodku AWFiS - OPO w Gdańsku do godz.15.3o oczekiwani są kadrowicze, którzy będą mieli szanse reprezentowania nas podczas pierwszego turnieju dywizji 1 Mistrzostw Europy rozgrywanego na obiekcie gdańskiej AWFiS w dniach 11 i 12 czerwca. Powołania otrzymali:
Mateusz Zajkowski, Patryk Narwojsz, Bartłomiej Wójcik - Lechia Gdańsk; Dawid Popławski, Tomasz Gasik - Orkan Sochaczew; Robert Bosiacki, Mateusz Adamski - Posnania; Kornel Tadajewski - AZS AWFiS Gdańsk; Sergo Kvernadze - Arka Gdynia; Rafał Janeczko - Budowlani Lublin; Aleksander Nowicki - AZS AWF Warszawa; Cyprian Majcher - Skra Warszawa; Krzysztof Szpak - Flota Gdynia; Damian Zając - Biało-Czarni Nowy Sącz; Mateusz Mrowca - RK Unisław, a pod uwagę jeżeli zdołają wyleczyć urazy będą brani także: Piotr Jurkowski - Lechia, Michał Węzka i Rafał Szrejber - Budowlani Lublin. W rezerwie pozostają: Radosław Rakowski i Emil Kowalewski - Orkan, Daniel Wasilewski i Rafał Similski - Włókniarz Zgierz, Sebastian Gruszczyński - Posnania, Mateusz Dąbrowski - Arka Gdynia i Marcin Stafiej - Alfa Bydgoszcz. Jak widać wśród powołanych przeważają przedstawiciele medalistów zakończonych właśnie Mistrzostw Polski z debiutującym w kadrze MVP imprezy, Bartłomiejem Wójcikiem z gdańskiej Lechii i podstawowym łącznikiem reprezentacji, Dawidem Popławskim grającym na co dzień we francuskim Albi. Po przyjeździe o godz. 16.00 planowany jest obiad, a o 17.30 pierwszy trening.
---22 maja 2011---
Bardzo dobrze spisali się w Amsterdam Sevens nasi reprezentanci. Młoda ekipa, wsparta przez doświadczonego Patryka Narwojsza, nie dała szans swoim rywalom grupowym i dzięki kompletowi zwycięstw zdecydowanie wygrała rywalizację m.in. z zeszłorocznym finalistą - Millfield Old Boys Academy pokonanym 28-14. Także dzisiaj nie byli w stanie zatrzymać naszych graczy Bury Gents, przegrywając w fazie 1/16 turnieju, 10-19 oraz Wooden Spoon, którzy w 1/8 zostali odprawieni 22-10 (wcześniej wyeliminowali reprezentację Gruzji). Dopiero w ćwierćfinale turnieju zbyt silni dla naszej kadry okazał się zeszłoroczny zwycięzca, Samurai International RFC, który zdobywając sześć przyłożeń wygrał zdecydowanie 38-0 (17:0). W tym meczu z powodu zbitych mięśni czworogłowych nie mogli zagrać Janeczko i Szrejber. W pozostałych parach zagrały: HFW Wailers v White Hart Marauders 19-17, Mel's Exiles / DUTCH NATIONAL v Witte Raven
17-12, Templars 7 RFC v Yug 28-14. W zaciętych półfinałach Samurai International RFC nieoczekiwanie ulegli HFW Wailers 5-12, a Mel's Exiles / DUTCH NATIONAL nie sprostali Templars 7 RFC, przegrywając 14-15. Wreszcie w decydującym pojedynku HFW Wailers pokonali Templars 7 RFC 34-5. Miejsce wśród ośmiu najlepszych drużyn turnieju to najlepszy wynik spośród startujących w Amsterdamie reprezentacji. Tej fazy turnieju nie zdołały osiagnąć m.in. kadry: Belgii, Niemiec, Gruzji czy Mołdawii!
Wyniki Polaków: grupowe - U.E. Santboiana SEAT 7s v Polska 5-28, Polska v TomTom 82-0, Millfield Old Boys Academy v Polska 14-28; 1/16 - Bury Gents (Anglia) v Polska 10-19; 1/8 -
Wooden Spoon v Polska 10-22; 1/4 - Samurai International RFC v Polska 38-0.
---17 maja 2011---
Po ostatniej kolejce ligowej w kadrze wyjeżdżającej do Amsterdamu zaszły znaczne zmiany. Z powodu kontuzji niemożliwy jest wyjazd Piotra Jurkowskiego, Piotra Psuja i Sergo Kvernadze, a obowiązki szkolne zatrzymują w kraju Mateusza Adamskiego. W związku z tym do Holandii planowany jest wyjazd: Michała Węzki, Rafała Szrejbera, Rafała Janeczko - Budowlani Lublin; Patryka Narwojsza, Mateusza Zajkowskiego - Lechia Gdańsk; Damiana Zająca - BC Nowy Sącz; Roberta Bosiackiego - Posnania oraz Aleksandra Nowickiego - AZS AWF Warszawa, Cypriana Majchera - Skra Warszawa i Daniela Wasielewskiego - Włókniarz Zgierz. Krótkie przygotowania do występu rozpoczyna jutrzejszy, popołudniowy trening w Opalenicy.
---11 maja 2011---
Zbliża się turniej Heineken Amsterdam Sevens, w tegorocznej edycji zagrają w nim 64 drużyny. Turniej będzie ostatnim i najważniejszym sprawdzianem naszej kadry przed tegorocznymi turniejami Mistrzostw Europy (10-12.06. Gdańsk i 1-3.07. Heidelberg). W Holandii będziemy okazję rywalizować m.in z Gruzją, Rosją, Mołdawią, Belgią, Holandią, Niemcami, Marokiem oraz jak zawsze w Amsterdamie wieloma drużynami z Wysp Brytyjskich. Nasi reprezentanci spotykają się w Opalenicy w środę 18.05., do godz.16.oo. Powołani zawodnicy: Piotr Jurkowski, Patryk Narwojsz, Mateusz Zajkowski - Lechia Gdańsk; Piotr Psuj, Michał Węzka, Rafał Szrejber, Rafał Janeczko - Budowlani Lublin; Sergo Kvernadze - Arka Gdynia; Damian Zając - BC Nowy Sącz; Robert Bosiacki - Posnania. Po najbliższym weekendzie jeszcze jeden /lub więcej w przypadku ewentualnych zdarzeń losowych/ zawodnik zostanie powołany. W grupie oczekujących znaleźli się: Aleksander Nowicki - AZS AWF Warszawa, Kornel Tadajewski - AZS-AWFiS Gdańsk, Marek Przychocki - Ogniwo Sopot, Mateusz Adamski - Posnania, Robert Pawelec - Orkan Sochaczew, Daniel Wasielewski - Włókniarz Zgierz. Program akcji: 18.05. - obiad 16.oo, trening 18-19, po kolacji teoria; 19.05. treningi 11,3o -13 i 17-18 analiza DVD o 10 i 20; 20.05. rano wyjazd do Amsterdamu.
---24 kwietnia 2011---
Z pewnością wiele doświadczeń przywiezie z Francji młoda kadra Polaków. W ostatniej chwili Kornel Tadajewski zmienił w turniejowej 10 kontuzjowanego Piotra Psuja i w tym eksperymentalnym ustawieniu zaczęliśmy sobotnie gry grupowe od porażki 7-24 z SOS /Sud Ovalie Sevens/, następnie nie sprostaliśmy Racing Metro, przegrywając 5-29 i dopiero w trzecim pojedynku doczekaliśmy się pierwszej wygranej 21-19 nad Les Froggies. Bardzo wysoki poziom prezentowany przez rywali i drobne na szczęście urazy naszych graczy (Janeczko, Zajkowski, Gasik i Mrowca) nie pozwoli na wykazanie pełni umiejętności przez naszych graczy i utrudniły osiągnięcie kolejnych zwycięstw w fazie finałowej Stanislas 7's. Zaczęliśmy od przegranej 7-31 z Katalonią, choć do 11 minuty spotkania przegrywaliśmy tylko 7:12 mając uzasadnione nadzieje na wygraną, następnie zwycięstwa nad Szwajcarią 19-7 i regionem Lorraine 29-20 odrobinę poprawiły nastroje w naszej ekipie. W finale tegorocznej imprezy reprezentacja Maroka pokonała Racing Metro 19-10.
---19 kwietnia 2011---
Po bardzo cennym sprawdzianie, jakim dla kadrowiczów był turniej o "Puchar Bałtyku" (szczegóły w zakładce PLR7), już w czwartek nasi reprezentanci zbierają się w Opalenicy, skąd w piątek wyjeżdżają na międzynarodowy turniej "Stanislas 7's" w Nancy. Ostatecznie do turniejowej dziesiątki powołania otrzymali:
Piotr Psuj, Rafał Janeczko, Michał Węzka - Budowlani Lublin; Damian Zając i Kamil Radzik - Biało-Czarni Nowy Sącz; Mateusz Zajkowski - Lechia Gdańsk, Mateusz Adamski - Posnania, Marek Przychocki - Ogniwo Sopot, Mateusz Mrowca - RK Unisław, Tomasz Gasik - Orkan Sochaczew, a w rezerwie znaleźli się: Kornel Tadajewski - AZS AWF Gdańsk i Dawid Lorentowicz - Pogoń Siedlce. Powołani zbierają się w MOSiR Opalenica, przy trasie Poznań-Berlin w czwartek, 21 kwietnia. Program pobytu: 16.oo obiad, 17.3o-18.3o trening, 19,3o kolacja, od 20.oo teoria, DVD. W piątek rano wyjazd z Opalenicy do Nancy.
---13 kwietnia 2011---
Okazało się, że stawka drużyn zainteresowanych udziałem w turnieju Baltic Cup ciągle rośnie. Najwyraźniej magnesem dla drużyn klubowych jest możliwość obejrzenia w akcji i szansa rywalizacji z naszymi kadrowiczami oraz czołowymi drużynami Litwy i Mołdawii. Ostatecznie, w imprezie przewidziany jest start 15 drużyn, co spowodowało konieczność rozpoczęcia rywalizacji na boisku AWFiS przy ulicy Kazimierza Górskiego już o godzinie 9.30. Odprawa techniczna zaplanowana jest na godz. 9.00, a jako pierwsi na boisko wybiegną rugbyści z Tczewa i Elbląga. Podział na grupy: g
rupa A - 1 AZS AWFiS Gdańsk, 8.Ogniwo Sopot, 9.Lusis Jurbarkas; grupa B - 2.UTM Kiszyniów, 7.Lechia Gdańsk, 10.Czarni Pruszcz Gdański; grupa C - 3.RK Unisław, 6.Flota Gdynia, 11.PZR U-23; grupa D - 4.PZR U-20, 5.Arka Rumia, 12.Baltrex Siauliai; grupa E - 13.RK Grudziądz, 14.Olimpia Elbląg, 15.RK Tczew.
---6 kwietnia 2011---
Bardzo ciekawie zapowiada się gdański turniej Baltic Cup, w którym udział weźmie nasza reprezentacja. Zawody, stanowiące jednocześnie XIV w tym sezonie turniej Polskiej Ligi Rugby 7, zgromadziły na starcie 13 ekip, w tym mołdawski UTM Kiszyniów i litewskie: Lusis Jurbarkas i Baltrex Siauliai. Sobotnie gry na boisku AWFiS przy ulicy Kazimierza Górskiego rozpoczną się o godz. 10.30, a podział na grupy wygląda następująco: g
rupa A: 1 AZS AWFiS Gdańsk, 8.Ogniwo Sopot, 9.Lusis Jurbarkas; grupa B: 2.UTM Kiszyniów, 7.Lechia Gdańsk, 10.Czarni Pruszcz Gdański; grupa C: 3.LZS Bezrzecze, 6.Flota Gdynia, 11.PZR U-23; grupa D: 4.PZR U-20, 5.Arka Rumia, 12,RK Grudziądz, 13.Baltrex Siauliai.
Plan pobytu kadry, która zamieszka w gdańskim hotelu "Roko" przy ul. Traugutta 29 wygląda następująco:
Czwartek, 14.04. - przyjazd do 17.oo, 17.3o-18.3o - trening, 19.3o kolacja, 20.oo-21.oo sala, teoria
Piątek, 15.04. - 9.oo śniadanie, 11.oo-13.oo trening, 14.oo obiad, 16.oo-17.oo trening, 19.oo kolacja, 20.oo-21.oo sala, teoria
Sobota, 16.04. - 8.3o śniadanie, od 10.3o turniej Baltic Cup.
---2 kwietnia 2011---
Po ostatnich treningach naszą kadrę 7 czeka teraz występ w turnieju Baltic Cup. W Gdańsku, (16.04.) obok dwóch naszych kadrowych drużyn zagrają dwie drużyny litewskie, mołdawska młodzieżówka i kilka czołowych poslkich klubów. Powołania otrzymali:
Robert Bosiacki, Mateusz Adamski, Daniel Trybus - Posnania, Rafał Janeczko, Michał Węzka, Piotr Psuj, Rafał Szrejber - Budowlani Lublin, Mateusz Zajkowski - Lechia Gdańsk, Damian Zając, Kamil Radzik - Biało-Czarni Nowy Sącz, Marek Przychocki - Ogniwo Sopot, Aleksander Nowicki - AZS AWF Warszawa, Mateusz Mrowca - RK Unisław, Krzysztof Justyński - BBRC Łódź, Tomasz Gasik - Orkan Sochaczew, Mateusz Dąbrowski - Arka Gdynia, Karol Lipski, Sylwester Fojuth - Czarni Pruszcz Gdański. Pod uwagę brani są także: Jakub Gruszczyński - Posnania, Wiktor Zaradzki, Krzysztof Szpak, Maciej Mathea i młody gracz siedleckiej Pogoni - Bartosz Nasiłowski.
---30 marca 2011---
Wczoraj, zgodnie z zapowiedziami odbył się w Warszawie trening kadrowiczów 7 z regionu Centrum&Południe. Dopisała pogoda, stawili się wszyscy powołani przez trenera zawodnicy. Podobnie jak tydzień temu na Pomorzu głównym tematem zajęć było doskonalenie ustawienia w obronie z wykorzystaniem libero i szukanie głębokości w ofensywie. Na koniec rozegrano mecz, w którym "biali" okazali się lepsi od "czerwonych" wygrywając 30:10 /10:5/. Na początku drugiej połowy pozytywną "różnicę" zrobiły doskonałe wznowienia gry kopem Mateusza Adamskiego i sprinty Kamila Radzika. W ocenie trenera zawodnicy z regionu Centrum&Południe prezentowali się trochę lepiej niż ich koledzy z Pomorza tydzień temu. Jednak rzeczywisty poziom gry naszych młodych zawodników zweryfikują kwietniowe turnieje międzynarodowe w Gdańsku i Nancy.

---23 marca 2011---
Wczoraj, na doskonałym boisku AZS-AWFiS Gdańsk odbył się trening zawodników kadry 7 z regionu Pomorza. Stawili się wszyscy powołani, nie trenowali tylko chorzy Szpak i Zeszutek. Zajęcia były poświęcone na doskonalenie prawidłowego ustawienia w defensywie z wykorzystaniem libero oraz odpowiednio głębokiego ustawienia w ofensywie. Na koniec zajęć rozegrano mecz 2x10 minut. Niestety w realnej grze trenowane elementy /w ocenie trenera/ wypadły dość przeciętnie. Informujemy także, że trening grupy zawodników /centrum&południe&zachód/ odbędzie się w najbliższy wtorek, 29.03. o godz.16.oo na boisku AZS-AWF Warszawa przy ulicy Marymonckiej 34.
W międzyczasie rozlosowano też grupy w turnieju w Nancy, który będzie pierwszym w tym roku, zagranicznym sprawdzianem naszej kadry. Zagramy z francuskimi ekipami:
Les Froggies, SOS /Sud Ovalie Sevens/ i Racing Metro Paris, w barwach której prawdopodobnie zagra występujący w meczu z Belgami - Victor Prado.
---15 marca 2011---
By podtrzymać kontakt z zawodnikami kadry jeszcze w marcu trener Krzysztof Folc planuje dwa regionalne spotkania z kadrowiczami, którzy mają szanse znaleźć się w reprezentacji uczestniczącej w tegorocznych Mistrzostwach Europy. We wtorek (22.03.) poprowadzi trening zawodników z Pomorza, a tydzień później (29.03.) podobny trening odbędą zawodnicy pozostałej części kraju (Centrum, Południe, Zachód). Pierwsza z akcji odbędzie się na obiekcie AZS-AWF Gdańsk, zbiórka o godz.16.oo, a powołania otrzymali:
AZS AWFiS Gdańsk - Bartkowiak Mateusz, Karwowski Robert, Tadejewski Kornel, Mrozewski Zbigniew; Lechia Gdańsk - Płonka Marek, Zajkowski Mateusz, Kwiatkowski Robert; Arka Gdynia - Dąbrowski Mateusz, Denisiuk Karol, Zaradzki Wiktor; Ogniwo Sopot - Przychocki Marek, Zeszutek Piotr; Flota Gdynia - Szpak Krzysztof, Zakaszewski Karol; Arka Rumia - Mathea Maciej; RK Unisław - Mrowca Mateusz; Czarni Pruszcz Gdański - Fojuth Sylwester.
O miejscu treningu drugiej grupy poinformujemy wkrótce. Tu oczekiwani będą: Posnania - Gruszczyński Jakub, Bosiacki Robert, Adamski Mateusz, Trybus Daniel; Budowlani Lublin - Janeczko Rafał, Węzka Michał, Szrejber Rafał; Biało-Czarni Nowy Sącz - Zając Damian, Radzik Kamil; Skra Warszawa - Cyprian Majcher, Matysiak Kamil; AZS AWF Warszawa: Nowicki Aleksander; Orkan Sochaczew - Kępa Mateusz, Gasik Tomasz; BBRC Łódź - Justyński Krzysztof; Pogoń Siedlce - Lorentowicz Dawid; Włókniarz Zgierz - Similski Rafał.
Po tych regionalnych treningach zostaną wybrane dwie siódemki U-23 i U-20, które będą nas reprezentować w międzynarodowym Baltic Cup w Gdańsku 16 kwietnia. Konsultacja na gdańskiej AWF od czwartku 14.04., zbiórka o godz. 16.3o, następnie 10 zawodników wyjedzie na wielkanocny turniej do Nancy (23-24.04.).
---27 lutego 2011---
Zakończyła się kolejna, krótka konsultacja kadry 7 w Warszawie. Mimo mroźnej aury udało się zrealizować cały plan szkoleniowy. W zajęciach uczestniczyli z dużym zaangażowaniem wszyscy powołani zawodnicy - 18. W piątek i sobotę trener Folc przeprowadził trzy treningi, podczas których skupiono się na organizacji gry obronnej z wykorzystaniem libero, szukaniu przecięcia linii obrony po uzyskaniu odpowiedniej głębokości ustawienia oraz odzyskaniu piłki po kopie ze środka boiska.
Odbyły się również krótkie zajęcia poprawiające dynamikę na ergometrach. W niedzielę kadrowicze podzieleni na 2 zespoły rozegrali turniej na stadionie OSiR Bemowo, w którym ostatecznie zagrało pięć drużyn. Najważniejsze były mecze z Mołdawią i tu miłą niespodzianką są wyniki: 33:7 /14:0/, 26:7 /12:0/, 12:7 /5:7/ dla Polski. Stawkę turnieju uzupełniły zespoły Mazowsza i Autostrada-Włókniarz Zgierz. Pozostałe wyniki: Autostrada-Włókniarz Zgierz v Mazowsze 7:12, Autostrada-Włókniarz Zgierz v Mołdawia 7:22, Autostrada-Włókniarz Zgierz v Polska 12:36, Mazowsze v Polska A 10:35, Mazowsze v Polska B 12:28. MVP turnieju: Mateusz Adamski /92/. W meczach z Mołdawią nieźle funkcjonowała defensywa, straciliśmy z sumie tylko 3 przyłożenia. W ocenie trenera zawodnicy potrafią już poprawnie zachowywać się w kontakcie z przeciwnikiem i co za tym idzie długo utrzymywać się przy piłce - co w konsekwencji daje sporo przyłożeń w ofensywie.
---24 lutego 2011---
Znamy już szczegółowy program kolejnej weekendowej konsultacji kadry. Bardzo ciekawie zapowiada się niedzielny turniej, w którym będziemy mieli okazję zmierzyć się z przygotowującą się do pierwszego turnieju 7's Grand Prix Series reprezentacją Mołdawii (nasi rywale zagrają w I turnieju w Lyonie w grupie z: Francją, Rosją, Anglią, Walią i Włochami!!!), co powinno przynieść odpowiedź czy w wypadku awansu do elity nasza młoda reprezentacja będzie w stanie podjąć walkę z rugbowymi potęgami. W ekipie gości powinniśmy zobaczyć m.in. największą gwiazdę mołdawskiego rugby Alexeia Cotrutę, a konfrontacja z nim powinna być sporym wyzwaniem dla zawodników pięciu naszych ekip: dwóch kadrowych, Autostrada-Włókniarz Zgierz, Mazowsze (AZS AWF & Pogoń Siedlce) i Orkan Sochaczew. Plan konsultacji:
Piątek, 25.02.2011
16.3o - 18.oo - trening Bemowo, sztuczne boisko
19.oo - kolacja, hala piłkarska
20.oo - 21.oo - analiza video
Sobota, 26.02.2011
11.oo - 12.3o - trening, boisko
13.3o - obiad
15.3o - 16.3o trening, boisko
17.oo - 18.oo - trening, ergometry
19.3o - kolacja
20.oo - 21.3o - analiza video
Niedziela, 27.02.2011
10.3o - 13.3o - turniej - Bemowo, ul. Obrońców Tobruku 11
---21 lutego 2011---
Urazy i obowiązki studenckie uniemożliwiają udział w weekendowej konsultacji w Warszawie Robertowi Bosiackiemu, Mateuszowi Mrowcy i Mateuszowi Zajkowskiemu, ponadto z kadrą juniorów trenuje w Zakopanem Przemysław Rakowski. Dlatego ich miejsce w kadrze zajmą: Borys Paszczak (Posnania), Marek Płonka (Lechia) i Aleksander Nowicki (AZS AWF).
---11 lutego 2011---
Sytuacja w Tunezji i redukcja środków na przygotowania do imprez mistrzowskich wymusiła pewne zmiany w przygotowaniach reprezentacji. Kadra 7 zamiast gier kontrolnych w Tunezji rozegra w ostatni weekend lutego w Warszawie kilka gier z reprezentacją Mołdawii, która zresztą także planowała wcześniej podróż do Tunisu. N
ajbliższe plany reprezentacji, po korekcie, przewidują więc:
25-27.02. - konsultacja Warszawa-Bemowo, mecze z Mołdawią,
22.03. /wtorek/ konsultacja Gdańsk /zawodnicy z Pomorza/,
14-16.04. - konsultacja i udział w międzynarodowym turnieju Baltic Cup w Gdańsku.
W Warszawie, w hotelu przy Hali Piłkarskiej (ul. Księcia Bolesława), 25.02. (piątek) do godz.16.3o powinni stawić się: Jakub Gruszczyński, Robert Bosiacki, Daniel Trybus, Mateusz Adamski (Posnania Poznań); Mateusz Kępa, Konrad Pietrzyk, Przemysław Rakowski (orkan Sochaczew); Michał Węzka, Rafał Janeczko (Budowlani Lublin); Damian Zając, Kamil Radzik (Biało-Czarni Nowy Sącz); Mateusz Bartkowiak, Robert Karwowski (AZS AWFiS Gdańsk); Krzysztof Szpak (Flota Gdynia); Mateusz Mrowca (RK Unisław); Krzysztof Justyński (BBRC Łódź); Maciej Matusewicz (Skra Warszawa); Marek Przychocki (Ogniwo Sopot); Mateusz Zajkowski (Lechia Gdańsk). W rezerwie pozostaje Borys Paszczak (Posnania).
---31 stycznia 2011---
Przy niezłej jak na środek zimy pogodzie w Warszawie przeprowadzono konsultację szerokiej kadry 7, zakończoną wczorajszymi meczami z drużynami Centrum (Włókniarz Zgierz i BBRC Łódź) i warszawskimi AZS AWF i Skry. Jak relacjonuje trener kadry 28 zawodników, dwa treningi w sobotę, godny podkreślenia entuzjazm i zaangażowanie zawodników. Zajęcia były efektywne - dobra dyscyplina ćwiczących. Fajnie wychodzi gra piłką w ofensywie, zespoły potrafią długo utrzymać piłkę, indywidualnie poprawne zachowanie w kontakcie z przeciwnikiem. W niedzielnych sparringach poprawna gra w obronie, minus to ustawianie libero i brak należytej głębokości po przejęciu piłki - słabo gramy z kontry, ale tylko kilku zawodników ma więcej niż 20 lat... W turnieju najlepsze okazały się ekipy kadrowe, a zwyciężyła drużyna prowadzona do walki przez Jakuba Gruszczyńskiego w składzie: G
ruszczyński, Przychocki, Zeszutek, Mathea, Fojut/Trybus, Adamski, Matusewicz, Radzik, Szczukocki.

Choć w składzie Akademików znalazło się kilku zawodników, mających na koncie reprezentacyjne występy /m.in. Wojciech Łukasiewicz (z piłką), Jan Cal czy Jacek Grygułło/ nie byli oni w stanie przeciwstawić się kadrowym siódemkom, co nieźle świadczy o aktualnej dyspozycji kadrowiczów zaprezentowanej w Warszawie.

/foto: Daniel Kowalski/

Wyniki: Kadra B "Kępa" v Centrum 19-0 (14:0), Kadra A "Janeczko" v Kadra C "Gruszczyński" 7-12 (7:12), Skra v Kadra B 5-31 (5:12), AZS AWF v Kadra A 14-35 (7:14), Skra v Centrum 7-17 (7:7), AZS AWF v Kadra C 10-28 (10:14); finały - o miejsce 5: Skra v AZS AWF 17-29 (12:12); o miejsce 3: Centrum v Kadra A 14-19 (7:7); o miejsce 1: Kadra B v Kadra C 7-26 (0:14).
Końcowa kolejność: 1.Kadra C "Gruszczyński" 2.Kadra B "Kępa" 3.Kadra A "Janeczko" 4.Centrum (Włókniarz Zgierz + BBRC Łódź) 5.AZS AWF Warszawa 6.Skra Warszawa.
(Uwaga: oznaczenie kadr A, B, C nie oznaczało siły gry tych drużyn i uwarunkowane było wyłącznie rozmieszczeniem zawodników na wybranych pozycjach pod kątem wyboru do pierwszej siódemki)
---19 stycznia 2011---

Po ponownym wyborze na stanowisko trenera reprezentacji Krzysztof Folc, zgodnie z przyjętą koncepcją, rozpoczyna przygotowania do sezonu
od krótkiej konsultacji w Warszawie z wyraźnie odmłodzoną reprezentacją 7. Szeroka grupa zawodników spotka się w sobotę, 29 stycznia o godz. 13.30 na boisku o sztucznej nawierzchni OSiR Warszawa Bemowo przy ul. Obrońców Tobruku 11.
Plan akcji przewiduje: 29.01. sobota - zbiórka 13,3o, trening 14.oo-15,3o, obiad 16.oo, trening 17,3o-18,3o, kolacja 19,3o, teoria 20,3o - 21,3o; 30.01. niedziela: od godz. 10,3o turniej minimum 6 ekip: cztery kadrowe + Warszawa + BBRC-Zgierz, ok.14.oo obiad i zakończenie konsultacji.
Powołani zawodnicy: AZS AWFiS Gdańsk - Mateusz Bartkowiak, Robert Karwowski, Zbigniew Mrozewski; Arka Gdynia - Wiktor Zaradzki, Mateusz Dąbrowski; Czarni Pruszcz Gdański - Karol Lipski, Sylwester Fojut; Arka Rumia - Maciej Mathea; Lechia Gdańsk - Mateusz Zajkowski, Marek Płonka; Ogniwo Sopot - Marek Przychocki, Piotr Zeszutek; Flota Gdynia - Krzysztof Szpak, Tomasz Zakaszewski; Posnania Poznań - Robert Bosiacki, Mateusz Adamski, Daniel Trybus, Jakub Gruszczyński; Budowlani Lublin - Rafał Janeczko, Michał Węzka, Rafał Szrejber, Jakub Stelmach; Skra Warszawa - Maciej Matusewicz; RK Unisław - Mateusz Mrowca; Budowlani Łódź - Bartłomiej Szczukocki; BBRC Łódź - Krzysztof Justyński; Orkan Sochaczew - Radosław Rakowski, Konrad Pietrzyk; Czarni w Bytomiu - Karol Perzak; Biało-Czarni Nowy Sacz - Damian Zając, Kamil Radzik.
30.01.2011, Warszawa-Bemowo - Turniej Rugby 7 (niedziela, godz.10.30: Michalik, Michałkiewicz, Reks, Sienkiewicz)
Przypomina się, że zawodnicy zobowiązani są do korzystania z optymalnych finansowo rozwiązań przejazdów z uwzględnieniem stosownych zniżek.

2010
---20 listopada 2010---
Świetnie zaprezentowali się w Dublinie nasi młodzi zawodnicy kadry 7. Podzieleni na dwie drużyny (U20 i U23) byli o krok od pokonania Dublin University (akademickiego mistrza Europy w 2010) i ostatecznie zajęli w stawce sześciu drużyn drugie i trzecie miejsce. Wszyscy zaprezentowali się dobrze, a na najwyższe noty w ocenie trenera zasłużyli: Damian Zając (Biało-Czarni Nowy Sącz) i Robert Karwowski (AZS AWFiS Gdańsk).

Max Rantz MacDonald (na zdjęciu szarżuje Jamesa Tirrella z Saracens podczas zeszłorocznego Middlesex Sevens na Twickenham Stadium) został wybrany MVP turnieju w Dublinie. Warto przypomnieć, że był on kapitanem reprezentacji Irlandii podczas ostatnich finałów RWC 7's w Dubaju.

/foto: Ian Walton/Getty Images Europe/

Wyniki eliminacje: U20 v Bective 31:7, U20 v Dublin University 14:26, U23 v Monkstown 36:0, U23 v DBS/DCC 34:7.
Finały: o III miejsce: U20 v Monkstown 26:7, o I miejsce: U23 v Dublin University 12:19.
Co więcej w meczu finałowym nie wykorzystaliśmy dwóch bardzo dobrych okazji do zdobycia punktów, a sami straciliśmy je po przechwycie rywali...

Wizyta w Dublinie i możliwość występów przeciwko jednemu z najlepszych siódemkowych graczy irlandzkich to z pewnością spore przeżycie dla naszych młodych zawodników...

/foto: Daniel Kowalski/

---16 listopada 2010---
Już w ten weekend nasi młodzi reprezentanci będą mieli okazję zagrać na obiektach jednego z najstarszych klubów irlandzkich. W piątkowy wieczór, na dwóch boiskach o turniejowe zwycięstwo walczyć będzie sześć ekip. W grupie A zagrają: Polska 1, DBS i DCU, w grupie B: Polska 2, Monkstown i Shamrock Warriors.

Występy na boisku mającego 127-letnią historię klubu Monkstown RFU z pewnością będą ważnym wydarzeniem w rugbowym życiorysie młodych graczy z Polski. Wśród gości zapowiadani są przedstawiciele Leinster i Irlandzkiej Federacji Rugby (IRFU), a także naszej ambasady w Dublinie. Bardzo liczymy na dobry występ naszych reprezentantów...

/foto: www.monkstownfc.ie/

Rozegrane w miniony weekend gry turniejowe i kontrolne nie przyniosły żadnych istotnych urazów i wszystko wskazuje na to, że wszyscy powołani zawodnicy będą gotowi do gry w Irlandii. Spotykają się jutro w Warszawie, skąd w czwartek odlatują do Dublina.
---3 listopada 2010---
Kontakt z irlandzkim rugby zapoczątkowany przez wizytę trenera Stevena McIvora w Łodzi zaowocował zaproszeniem dla naszej ekipy na silnie obsadzony turniej w Dublinie. Irlandczycy organizują turniej siódemek podczas swojej przerwy ligowej na mecz z Nową Zelandią 20.11.2010. My zagramy wieczorem, w piątek 19.11. Gospodarze awizują udział 6 ekip: miejscowa zawodowa ekipa grająca tylko w rugby7 - Shamrock Warriors, Dublin University /liga 1B/, Duke - mistrz Irlandii w 7, Monkstown RFC - jeden z najstarszych klubów rugby założony w 1883 roku, który będzie gospodarzem turnieju i nasze dwie młode ekipy U-23 i U-20.
Powołani zawodnicy: Robert Bosiacki i Mateusz Adamski - Posnania, Mateusz Bartkowiak i Robert Karwowski - AZS AWFiS Gdańsk, Mateusz Zajkowski - Lechia, Sebastian Łuczak - Bud. Łódź, Damian Zając i Kamil Radzik - Biało-Czarni Nowy Sącz, Rafał Janeczko i Michał Węzka - Bud. Lublin, Karol Lipski - Czarni Pruszcz Gdański, Mateusz Mrowca - RK Unisław, Krzysztof Szpak - Flota Gdynia, Krzysztof Justyński - BBRC, Konrad Pietrzyk - Orkan, Rafał Similski - Włókniarz Zgierz, Aleksander Nowicki - AZS AWF Warszawa, Marek Przychocki - Ogniwo. W grupie rezerwowych pozostają: Radosław Rakowski - Orkan, Daniel Trybus - Posnania, Kornel Tadajewski - AZS Gdańsk. II trener - Daniel Kowalski /Flota/.
Zawodnicy spotkają się w Warszawie 17.11. (środa) - stadion Bemowo do godz.18.30. O 19.oo rozpocznie się trening, wylot do Dublina w czwartek - 18.11 w południe, powrót ekipy w sobotę 20.11.2010. Wszyscy wyjeżdżający muszą posiadać ważny paszport.
---23 października 2010---
Udany występ odnotowała w Kiszyniowie nasza kadra siódemek. W silnej obsadzie /dwie siódemki mołdawskie, Chmielnicki (Ukraina), Dinamo Bukareszt (Rumunia), UTM Kiszyniów, Bluemarine Kiszyniów/, przy dobrej pogodzie nasza pierwsza ekipa zagrała w finale turnieju, druga wywalczyła piątą lokatę. W dramatycznym pojedynku finałowym (po zwycięstwie w półfinale nad drugą siódemką Mołdawii 33-14) trzy przyłożenia dla gospodarzy zdobył najlepszy gracz tego kraju Alexei Cotruta (zawodnik VVA-Podmoskovye Monino, najskutecznieszy zawodnik Russian Professional Rugby League w roku 2006) i choć w ostatniej minucie meczu, przy stanie 12-19, po podaniu Roberta Bosiackiego przyłożenie dla naszej reprezentacji zdobył Rafał Janeczko, sędzia nie uznał go, dopatrując się podania do przodu. W meczu o piąte miejsce nasza druga siódemka pewnie pokonała Rumunów 31-7. Tytuły MVP przyznano wspomnianemu Cotrucie i Mateuszowi Zajkowskiemu, najlepszym graczem do lat 21 uznano Damiana Zająca (Biało-Czarni Nowy Sącz), a świetny debiut w naszych barwach odnotował w opinii trenera, najmłodszy w naszej ekipie Radosław Rakowski.

Młody gracz gdańskiej Lechii - Mateusz Zajkowski (21 lat, 180 cm., 88 kg) ma szanse stać się jednym z filarów odmłodzonej reprezentacji Polski w najbliższych latach. Swe nieprzeciętne umiejętności udowodnił w Kiszyniowie, gdzie przyznano mu tytuł MVP obok świetnego gracza mołdawskiego Alexeia Cotruty.

/foto: www.lechiarugby.pl/

---22 października 2010---
Po treningach w Zamościu, osiemnastka zawodników pod okiem trenerów Krzysztofa Folca i Krzysztofa Krause dotarła już do Kiszyniowa. Dzisiaj po południu planowany jest trening, jutro zawody, w których mamy nadzieję, nasi młodzi gracze zaprezentują dobrą dyspozycję.
---13 paźdzeirnika 2010---
Po konfrontacji w Łodzi (więcej w zakładce o rugby 7), już w następny weekend nasza reprezentacja będzie mieć szanse rewanżu na Mołdawianach. Za tydzień, w środę 20.10. nasza wyraźnie odmłodzona kadra siódemek spotka się przed wyjazdem na tradycyjny międzynarodowy turniej /memoriał Blizniuca/ do Kiszyniowa
. Powołania otrzymali: Mateusz Bartkowiak, Robert Karwowski, Kornel Tadejewski - AZS AWFiS Gdańsk, Marcin Sądelski i Rafał Similski - Włókniarz Zgierz, Krzysztof Szpak i Karol Zakaszewski - Flota Gdynia, Rafał Janeczko, Wojciech Piotrowicz i Piotr Psuj - Budowlani Lublin, Mateusz Zajkowski - Lechia Gdańsk, Tomasz Gasik i Radosław Rakowski - Orkan Sochaczew, Damian Pałus - RC Ruda Śląska, Damian Zając - Biało-Czarni Nowy Sącz, Krzysztof Justyński - BBRC Łódź, Karol Perzak - Czarni w Bytomiu, Łukasz Prabucki - Arka Rumia, Mateusz Mrowca - RK Unisław, Marek Tabaka - AZS AWF Warszawa, Robert Bosiacki - Posnania Poznań. Ostatecznie do Kiszyniowa wyjedzie 18 zawodników, a w gotowości powinni także pozostawać: Daniel Wasielewski - Zgierz, Kamil Radzik - Biało-Czarni NS, Mateusz Plichta - Arka Gdynia , Paweł Pieńczewski - Unisław, Mateusz Lament - Pogoń Siedlce. W roli drugiego trenera zadebiutuje opiekun lidera Ekstraligi Rugby 7 - Krzysztof Krauze.
Zbiórka powołanych: środa 20.10. do godz.16.oo, boisko rugby Skra Warszawa - dogodny dojazd z Dw.Centalnego autobus 175 lub każdy tramwaj w stronę Mokotowa - 3 przystanki, 16.3o-18.oo - trening na stadionie Skry, 18.30 obiadokolacja i wyjazd do Zamościa /nocleg/. Czwartek 21.10. trening w Zamościu i po obiedzie wyjazd do Kiszyniowa. Turniej odbędzie się w sobotę 23.10., powrót do Warszawy planowany jest w niedzielę wieczorem. Ważne!!! Zawodnicy muszą posiadać PASZPORT!!!
---6 października 2010---
W najbliższą niedzielę nasza młodzieżówka zagra w turnieju z udziałem reprezentacji Mołdawii. Obok zespołów narodowych w Łodzi (Centrum Sportu i Rekreacji Łódź - Widzew, ul. Małachowskiego 5/7) zaprezentują się też drużyny Cenrtum i Pomorza i z pewnością nie zabraknie emocji. Wsród powołanych
do kadry młodzieżowej (1 i 2) znaleźli się: Rafał Similski i Daniel Wasielewski - Włókniarz Zgierz, Damian Pałus i Przemysław Żuławnik - Śląsk Ruda, Kamil Radzik i Damian Zając - Biało-Czarni Nowy Sącz, Mateusz Mrowca i Paweł Pienczewski - RK Unisław, Karwowski Robert i Mateusz Bartkowiak - AZS AWFiS Gdańsk, Krzysztof Justyński - BBRC, Łukasz Prabucki - Arka Rumia, Krzysztof Szpak - Flota Gdynia, Karol Lipski i Rafał Bałachowski - Czarni Pruszcz Gdański, Sebastian Łuczak - Budowlani Łódź, Robert Bosiacki i Mateusz Adamski - Posnania, Marek Przychocki - Ogniwo Sopot, Karol Węzka - Budowlani Lublin, Aleksander Nowicki - AZS AWF Warszawa, Mateusz Zajkowski - Lechia Gdańsk, Mateusz Kępa - Orkan Sochaczew oraz jeżeli wyleczą urazy: Jakub Gruszczyński - Posnania i Tomasz Gasik - Orkan.
Przypominam, że turniej jest częścią szkolenia trenerów i tym samym pierwszą okazją do odbycia obowiązkowego szkolenia związanego z przedłużeniem licencji trenerskiej (pełna informacja na ten temat w zakładce trenerzy), a swój udział potwierdziło ponad 40 szkoleniowców!
---24 czerwca 2010---
Po zakończeniu rozgrywek ligowych, zawodnicy kadry siódemek nie występujący w finale Pucharu Polski mogą skoncentrować swą uwagę na występach w odmianie 7-osobowej. Już za trzy tygodnie czeka nas przecież najważniejszy tegoroczny występ - czwarty, kolejny finał Mistrzostw Europy. Przygotowania do tego występu poprzedzi weekendowa konsultacja w Gdańsku. Zbiórka zawodników nastąpi 2.07. (piątek) w hotelu OPO na gdańskiej AWFiS do godz.17.30. O 18.00 rozpocznie się pierwszy trening. Powołania otrzymali:
Mateusz Zajkowski, Piotr Piszczek, Piotr Jurkowski, Patryk Narwojsz, Marek Płonka, Robert Kwiatkowski, Tomasz Rokicki - Lechia Gdańsk; Wojciech Łukasiewicz, Emil Kowalewski, Tomasz Gasik - Orkan Sochaczew; Tomasz Kozakiewicz - Budowlani Łódź; Jan Cal, Rafał Janeczko - AZS AWF Warszawa; Sergo Kvernadze, Mariusz Motyl - Arka Gdynia; Robert Bosiacki - Posnania Poznań; Krzysztof Justyński - BBRC Łódź; Karol Lipski - Czarni Pruszcz Gdański. W rezerwie znaleźli się: Borys Paszczak (Posnania), Mateusz Plichta (Arka), Rafał Similski (Włókniarz Zgierz), Rafał Bałachowski (Czarni).
---20 czerwca 2010---
Świetnie spisali się nasi młodzi reprezentanci w turnieju Schietwetter Cup 7s. Wśród 24 ekip rywalizujących o puchar nasze dwie siódemki zajęły drugie i trzecie miejsce! Zawody wygrał zespół Fidżi A po finałowym zwycięstwie nad naszą młodzieżówką (wzmocnioną Wojciechem Łukasiewiczem) 19-14 (14:7). Zresztą nie wiadomo jak zakończyłaby się ta rywalizacja, gdyby nie czerwona kartka dla Krzysztofa Justyńskiego (podważanie decyzji arbitra) i wątpliwości przy przyłożeniu Emila Kowalewskiego, którego ostatecznie arbiter nie uznał. Drugi z naszych zespołów, oparty o zawodników z Polskiej Ligi Rugby 7, pokonał w starciu o trzecie miejsce drużynę Heidelberga 22-14 (12:7). Co więcej MVP turnieju wybrano niespełna 18-letniego zawodnika Czarnych Pruszcz Gdański Karola Lipskiego! Wcześniej w ćwierćfinale nasze zespoły pokonały akademicką reprezentację Niemiec 26-5 i Fidżi B 38-0, w półfinale młodzieżowcy pokonali Heidelberg 38-0, a nasza druga siódemka uległa Fidżi A 5-19. W eliminacjach przepadły m.in. siódemki z włoskiej Bolonii i angielscy Eagles.

Wśród 24 zespołów walczących zwycięstwo w turnieju w Kilonii najlepiej prezentowały się siódemki z Fidżi i Polski. Zważywszy na pozycję graczy Fidżi w światowym rugby należy to "towarzystwo" uznać za jak najbardziej pożądane...

/foto: Daniel Wasielewski/

---16 czerwca 2010---
Tradycyjnie kontuzje i inne obowiązki nie pozwoliły wszystkim powołanym na turniej w Kilonii potwierdzić swej obecności. Okazało się, że z wyjazdu zmuszeni byli zrezygnować: Tomasz Zakaszewski i Przemysław Morawski. Dlatego w ich miejsce trener postanowił powołać kolejnych młodych graczy Orkana Sochaczew: Piotra Tokarskiego i Kamila Kotlarskiego.
---15 czerwca 2010---
Zgodnie z zapowiedziami do wyjeżdżających na turniej do Kilonii graczy reprezentujących kluby występujące wyłącznie w rozgrywkach 7-osobowych dołączą młodzi zawodnicy drużyn 15-osobowych. W Niemczech szansę rywalizacji otrzymali: Borys Paszczak (Posnania), Mateusz Plichta (Arka Gdynia), Aleksander Nowicki (AZS AWF Warszawa) oraz trójka z sochaczewskiego Orkana: Tomasz Gasik, Emil Kowalewski i Przemysław Morawski. Wszyscy wyjeżdżający powinni pamiętać o zabraniu śpiworów, a ci którzy chcieliby wziąć udział w wyborach prezydenckich muszą zadbać o zaświadczenie o prawie do głosowania poza miejscem zamieszkania. Dodatkowo należy zabrać za sobą ważny dokument tożsamości i posiadany sprzęt kadrowy.
---7 czerwca 2010---
Choć udział naszej siódemki w turnieju finałowym tegorocznych Mistrzostw Europy ciągle stoi pod znakiem zapytania, to nie ustają poszukiwania najlepszych młodych graczy posiadających predyspozycje do gry w tej odmianie rugby. Świetną ku temu okazją będzie udział w międzynarodowym turnieju Schietwetter Cup 7s. W Niemczech zagrają dwie nasze młode siódemki złożone z zawodników Polskiej Ligi Rugby 7, I ligi rugby oraz zespołów Ekstraligi, które nie będą rozgrywać spotkań w weekend 19/20 czerwca. Wśród powołanych znaleźli się:
Rafał Luboszczyk, Rafał Bałachowski, Karol Lipski (Czarni Pruszcz Gdański); Rafał Similski, Daniel Wasielewski (Włókniarz Zgierz); Krzysztof Justyński (BBRC Łódź); Tomasz Zakaszewski (Flota Gdynia); Rafał Szrejber (Budowlani Lublin); Cezary Księżopolski (Pogoń Siedlce); Kamil Matysiak (Skra Warszawa); Mateusz Mrowca (RK Unisław); Paweł Kuźniarski (Kaskada Szczecin). Do tej grupy bardzo młodych zawodników z roczników 1990-1992, dla której będzie to debiut w międzynarodowej rywalizacji siódemek, dołączą zawodnicy z klubów ekstraligi przegrywających (o miejsca 1-4) lub wygrywających (o miejsca 5-8) swe pojedynki w najbliższy weekend. Zbiórka zawodników planowana jest w Warszawie 17 czerwca o godz. 12.00 (siedziba Związku przy ulicy Marymonckiej) skąd autokar ruszy wypróbowaną już wielokrotnie trasą: Sochaczew - Łódź - Zgierz do Poznania, gdzie o 17.00 nastąpi zbiórka pełnej ekipy i o godzinie 18.00 trening. Wyjazd do Kilonii (Kiel) nastąpi następnego dnia.
---23 maja 2010---
Tylko jedna porażka, pięć wygranych (w tym nad aktualnym Mistrzem Europy) i dopiero piąte miejsce w stawce dziesięciu drużyn... Niefortunnie ułożył się dla naszej ekipy turniej w Bukareszcie. W pierwszym meczu, pomimo prowadzenia 14-12, w ostatniej akcji meczu, po sekwencji karnych przegrywamy z Holandią 14-17 (7:12) i jak się okazało była to niezwykle dotkliwa porażka z rewelacją turnieju i późniejszym finalistą. Choć później wygraliśmy w grupie z Rosją 19-12 (5:12)(!), Bułgarią 40-5 i Grecją 64-5, to wobec minimalnej wygranej Rosji nad Holandią 10-7, przy jeszcze wyższych zwycięstwach tych drużyn nad Bułgarią i Grecją musieliśmy się zadowolić dopiero 3 miejscem w grupie. Późniejsze, wyraźne wygrane z Izraelem i Cyprem 42-12 (28:0) zapewniły nam ostatecznie 5 miejsce w turnieju i niemal pewny awans do finałów w Moskwie.
---21 maja 2010---
Nasza reprezentacja, już po odprawie, oczekuje na wylot do Bukaresztu gdzie jutro i w niedzielę stoczy walkę o awans do finałów tegoroczych Mistrzostw Europy. Ostatecznie stan zdrowia młodego zawodnika Posnanii Jakuba Gruszczyńskiego pozwala na jego grę, więc to właśnie on zajmie miejsce w samolocie i wyjdzie w podstawowym składzie z numerem 2. Przypomnę, że ostateczny skład Polaków wygląda następująco:
Piotr Piszczek, Mateusz Zajkowski, Patryk Narwojsz (Lechia Gdańsk); Jan Cal, Rafał Janeczko (Bemowo-AZS AWF Warszawa) Sergo Kvernadze, Mariusz Motyl (Arka Gdynia); Jakub Gruszczyński, Robert Bosiacki (Posnania) i Tomasz Kozakiewicz (Budowlani Łódź). Czekamy na dobre wieści z Rumunii.
---19 maja 2010---
Tradycyjnie, można by rzec, z problemami przebiegają przygotowania do udziału w drugim eliminacyjnym turnieju tegorocznych Mistrzostw Europy 7. Tym razem największym zmartwieniem trenera jest obsada pozycji numer 2. Na wczorajszym treningu klubowym kontuzji doznał bowiem młody gracz Orkana - Tomasz Gasik, który grał na niej w Sopocie, a to przy wcześniejszych urazach Wojciecha Łukasiewicza, Piotra Psuja i Jakuba Gruszczyńskiego oznacza spory kłopot. Decyzję o składzie poznamy jutro, ale niezależnie od tego kto ostatecznie otrzyma szansę występu w Bukareszcie z pewnością mamy szanse znalezienia się w półfinale, co w praktyce zapewniłoby nam awans do lipcowych finałów.

Udany występ Polaków w Sopocie, obserwowany przez prezesa Związku, europosła Jana Kozłowskiego przybliżył nas do finału M.E. w Moskwie. Teraz potrzebny jest kolejny udany turniej w Bukareszcie by potwierdzić przynależność naszej ekipy do europejskiej czołówki.

/foto: Michał Gołomb/

---18 maja 2010---
Po bardzo dobrym występie w Sopocie, już jutro kadrowicze spotykają się w Warszawie przed wylotem na drugi z turniejów eliminacyjnych, w którym będziemy mieli szanse zapewnienia sobie miejsca w finałowej dwunastce. Do Bukaresztu, gdzie w dniach 22-23.05. na Stadionul National Arcul de Triumf o zwycięstwo walczyć będzie następująca dziesiątka: 1.Rosja 2.Rumunia 3.Polska 4.Holandia 5.Mołdawia 6.Izrael 7.Grecja 8.Cypr 9.Bułgaria 10.Bośnia&Hercegowina, niemal pewni wyjazdu mogą być: Piotr Piszczek, Mateusz Zajkowski, Patryk Narwojsz (Lechia Gdańsk); Jan Cal, Rafał Janeczko (Bemowo-AZS AWF Warszawa) Sergo Kvernadze, Mariusz Motyl (Arka Gdynia); Tomasz Gasik (Orkan Sochaczew); Robert Bosiacki (Posnania). Do dziesiątego miejsca w samolocie aspirują natomiast: Wojciech Łukasiewicz, Michał Węzka, Mateusz Kępa, Tomasz Kozakiewicz, Krzysztof Justyński i Piotr Korek. Zawodnicy oczekiwani są w warszawskim hotelu "Partner" przy ulicy Marywilskiej 16 o godz. 16.00, wylot nastąpi w piątek o godz. 9.00.
W Bukareszcie razem z pozostałymi ekipami mieszkać będziemy w Izvorani Olimpic Center Sidney 2000 (http://www.sydney2000.cosr.ro/), w odległości ok. 35 min. od stadionu.
---16 maja 2010---
* Wygrana z Ukrainą, po bardzo nerwowych chwilach w końcówce meczu zapewniła Polakom trzecie miejsce w tegorocznym Hodura Sevens. Na drodze do zagrania w finale stanęli podopiecznym Krzysztofa Folca Włosi, z którymi stoczyliśmy wyrównany pojedynek i przy odrobinie szczęścia mogliśmy pokusić się o niespodziankę. Zaczęliśmy od prowadzenia 7:0 po akcji Piotra Jurkowskiego i podwyższeniu Sergo Kvernadze. I kiedy wydawało się, że zejdziemy na przerwę prowadząc (7:5) poważny błąd popełnił właśnie zawodnik Arki, wyrzucając piłkę na aut i za moment faulując rywala za co został ukarany żółtą kartką. Rywale wykorzystali to bezbłędnie obejmując prowadzenie. W drugiej części gry powiększyli je do stanu 19:12, a kiedy staraliśmy się je zniwelować i doprowadzić do remisu skarcili nas udaną akcją ustalając wynik. W drugim półfinale Hiszpanie po ciężkiej przeprawie pokonali Ukrainców.
Półfinał: Polska v Włochy 12-26 (7:12) /punkty: Jurkowski 10, Kvernadze 2/. Mecz o 3 miejsce:
Polska v Ukraina 14-12 (14:0) /punkty: Kvernadze 9, Zajkowski 5/.
Komplet wyników na podstronie Mistrzostw Europy 7).

* Pomimo wysokiej porażki z Hiszpanami nasza reprezentacja zagra w półfinale sopockiego turnieju. Naszym rywalem będą w nim główni faworyci turnieju - Włosi, a spotkanie to rozpocznie się dzisiaj o godzinie 12.40. W meczu z Hiszpanami do piątej minuty utrzymywał sie wynik 0-0, ale ostatecznie nie zdobywając punktów przegraliśmy wysoko 0-35, a boisko na skutek drobnych urazów wcześniej musieli opuścić Piotr Jurkowski i Rafał Janeczko. Na szczęście w decydującym pojedynku z Belgami role się odwróciły. Wyłącznie Polacy zdobywali w nim punkty, a dwa przyłożenia zdobył doprowadzony do pełnej sprawności Jurkowski.
Popołudniowe wyniki Polaków: Polska v Hiszpania 0-35 (0:14); Polska v Belgia 36-0 (15:0) /punkty: Jurkowski 10, Zajkowski 9, Kvernadze 7, Narwojsz 5, Gruszczyński 5/.
Pełne wyniki rozgrywek grupowych:
Grupa A: Węgry - Włochy 0:59, Ukraina - Czechy 12:12, Włochy - Łotwa 38:0, Ukraina - Węgry 52:5, Czechy - Węgry 49:7, Włochy - Ukraina 21:12, Czechy - Łotwa 14:7, Ukraina - Łotwa 38:12, Włochy - Czechy 26:12, Łotwa - Węgry 26:5. Tabela grupy A: 1.Włochy 4 zw. 0 rem. 0 por. 12 pkt 144:24; 2.Ukraina 2 1 1 9 114:50; 3.Czechy 2 1 1 9 87:52; 4.Łotwa 1 0 3 6 45:95; 5.Węgry 0 0 4 4 17:186
Grupa B (poza wynikami Polaków): Norwegia - Hiszpania 0:43, Hiszpania - Belgia 31:5, Litwa - Belgia 45:0, Litwa - Norwegia 36:7, Hiszpania - Litwa 19:7, Belgia - Norwegia 19:0. Tabela grupy B: 1.Hiszpania 4 0 0 12 128:12; 2.POLSKA 3 0 1 10 97:47; 3.Litwa 2 0 2 8 100:47, 4.Belgia 1 0 3 6 24:112, 5.Norwegia 0 0 4 4 7:138
---15 maja 2010---
Dobry start naszej siódemki w Sopocie. W pierwszej, przedobiadowej sesji gier Polacy pokonali Litwę i grającą w międzynarodowej obsadzie Norwegię (szczegóły na podstronie Mistrzostw Europy 7). "Tradycyjnie już" pierwszy mecz w turnieju nie był wymarzonym występem naszych, którzy dając się zaskoczyć graczom europejskiej rewelacji ostatnich miesięcy - Litwinom, początkowo przegrywali i dopiero w końcówce zdołali ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Dwa przyłożenia w tym meczu zdobył młody gracz Lechii - Mateusz Zajkowski, trzecie decydujące inny gracz aktualnego mistrza kraju - Patryk Narwojsz. W drugim meczu takich nerwowych chwil udało się uniknąć i pewnie wygraliśmy ze "Skandynawami" 40-0. Po południu naszych czekają jeszcze pojedynki grupowe z Hiszpanami i Belgami.
Wyniki Polaków: Polska v Litwa 21-12 (14:5) /punkty: Zajkowski 10, Kveradze 6, Narwojsz/; Polska v Norwegia 40-0 (21:0) /punkty:
Narwojsz 12, Kvernadze 8, Zajkowski 5, Jurkowski 5, Gasik 5, Piszczek 5/.
Pozostałe wyniki - Grupa A: Węgry - Włochy 0:59, Ukraina - Czechy 12:12, Włochy - Łotwa 38:0, Ukraina - Węgry 52:5; Grupa B: Norwegia - Hiszpania 0:43, Hiszpania - Belgia 31:5.
---14 maja 2010---
Poznaliśmy wybrańców trenera, którzy będą w Sopocie walczyć o jak najlepszy wynik w otwierającym tegoroczny cykl eliminacyjnym turnieju Mistrzostw Europy. Prawdopodobnie mecz z Litwą rozpoczniemy w składzie: 1.Piotr Jurkowski 2.Tomasz Gasik 3.Jan Cal 4.Rafał Janeczko 5.Mateusz Zajkowski 6.Patryk Narwojsz 7.Sergo Kvernadze. W rezerwie pozostaną: Jakub Gruszczyński, Robert Bosiacki i Piotr Piszczek, a w razie potrzeby (kontuzji) będzie też można sięgnąć po Mateusza Kępę lub Mariusza Motyla. Zgodnie z oczekiwaniami w naszej kadrze "podstawową siłą" pozostają zawodnicy aktualnego Mistrza Polski - gdańskiej Lechii, których trójka powinna pojawić się na boisku w wyjściowym składzie, dwóch graczy
z siódemki reprezentuje wicemistrza - stołeczne Bemowo-AZS AWF. Ostatnie dni pozwoliły wyłonić wyrównaną ekipę z ogromnymi ambicjami sięgającymi nawet turniejowej wygranej! Na pewno warto więc wesprzeć biało-czerwonych gorącym dopingiem. Zapraszamy na stadion przy ulicy Jana z Kolna już jutro od godz.11.00.

Treningi i gry sparingowe przeprowadzane na stadionie Ogniwa (zdjęcie) pozwoliły trenerowi wyłonić ostateczny skład naszej drużyny na rozpoczynajacy się jutro turniej w Sopocie. Kapitanem drużyny będzie znany ze swej waleczności wychowanek Budowlanych Lublin, obecnie łącznik warszawskiego Bemowo-AZS AWF Rafał Janeczko i na pewno zechce swą "pozytywną energią" zarazić kolegów, by pokonać swych grupowych rywali: Litwinów, Norwegów, Hiszpanów i Belgów i móc walczyć o wygraną w pierwszym tegorocznym turnieju eliminacyjnym.

/foto: Michał Gołomb, www.rugbypolska.pl/

---6 maja 2010---
Coraz bliżej sztandarowej, majowej imprezy w polskim rugby. W następny weekend (15/16.05.) w Sopocie nasza reprezentacja walczyć będzie o zwycięstwo w otwierającym tegoroczne eliminacje Mistrzostw Europy turnieju Hodura Sevens. Na stadionie Ogniwa zagrają (zgodnie z rozstawieniem): 1.Włochy 2.Hiszpania 3.Polska 4.Ukraina 5.Czechy 6.Litwa 7.Belgia 8.Łotwa 9.Węgry 10.Norwegia.
Kadrowicze spotykają się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich na gdańskiej AWFiS, w poniedziałek 10.05. o godz.20.oo na odnowie biologicznej.
Treningi rozpoczną we wtorek przed południem. Powołani zostali: Piotr Jurkowski, Mateusz Zajkowski, Piotr Piszczek, Robert Kwiatkowski, Patryk Narwojsz - Lechia Gdańsk, Jan Cal, Rafał Janeczko, Łukasz Powałka - Bemowo-AZS AWF Warszawa, Tomasz Gasik, Mateusz Kępa, Wojciech Łukasiewicz - Orkan Sochaczew, Jakub Gruszczyński , Robert Bosiacki - Posnania, Mariusz Motyl, Sergo Kvernadze - Arka Gdynia, Karol Zakaszewski - Flota Gdynia, Michał Węzka - Budowlani Lublin, Grzegorz Muszyński - Pogoń Siedlce. Ponieważ jednak w weekend czekają zawodników ciężkie mecze ligowe trener powołał też szeroką grupę zawodników rezerwowych. W tej grupie są: Piotr Tokarski i Przemysław Morawski - Orkan, Marek Przychocki - Ogniwo, Rafał Similski i Daniel Wasielewski - Włókniarz Zgierz , Krzysztof Justyński - BBRC, Grzegorz Osiadacz - Bemowo-AZS AWF.
---26 kwietnia 2010---
Bardzo pożyteczne sparingi rozegrała w Zgierzu nasza reprezentacja 7. Litwini, podobnie jak my, wystawili tam dwie drużyny (seniorów i młodzieżówkę) i okazali się wymagającym rywalem w perspektywie zbliżającego się turnieju Hodura Sevens. Rozegrano w sumie 6 spotkań, 3 serie po 2 mecze. Wyniki: 1) Polska v Litwa 17-12 (7:0), Polska U20 v Litwa U20 42-0 (14:0); 2) Polska v Litwa 19-14, Polska U20 v Litwa U20 33-7 (14:0); 3) Polska U20 v Litwa 21-21 (7:14); Polska v Litwa U20 29-7 (12:0).
Trener Krzysztof Folc był bardzo zadowolony z postawy młodych graczy, "starsi" zaprezentowali się trochę słabiej niż w Tunisie czy Nancy, ale to tylko zaostrzy konkurencję o miejsce w składzie i powinno przynieść dobre efekty podczas starć w Sopocie i Bukareszcie. Najlepiej zaprezentował się w Zgierzu młody gracz Posnanii Jakub Gruszczyński, a bardzo dobre debiuty odnotowali też: Łukasz Szablewski, Przemysław Morawski i Piotr Tokarski.
---22 kwietnia 2010---
Po ustaleniu ostatecznego składu na mecz z Belgią i zapozaniu się ze stanem zdrowia zawodników po poniedziałkowych meczach ligowych, w sobotę o godz. 16.00 w "Topolowa" Restauracja i Hotel Kazimiera Kosińska przy ulicy Topolowej w Zgierzu (www.topolowa.pl, tel. (42) 717 11 16) oczekiwani są zawodnicy z pięciu klubów: Arka Gdynia - Mariusz Motyl, Sergo Kvernadze, Karol Denisiuk, Mateusz Plichta; Bemowo-AZS AWF Warszawa - Jan Cal, Rafał Janeczko, Mateusz Kocoń; Orkan Sochaczew - Tomasz Gasik, Mateusz Kępa, Przemysław Morawski; Ogniwo Sopot - Marek Przychocki, Łukasz Szablewski; Posnania - Jakub Gruszczyński, Robert Bosiacki; Budowlani Łódź - Tomasz Kozakiewicz, Tomasz Stępień.
---14 kwietnia 2010---
Zbliża się termin zaplanowanej konsultacji kadry 7. Początkowo akcja planowana była w Warszawie lub Sochaczewie, ale ponieważ okazało się, że na turniej do Zgierza przyjeżdża reprezentacja Litwy - nasz pierwszy przeciwnik w Hodura Sevens, nasi reprezentanci wykorzystają taką okazję do gry kontrolnej. Zawodnicy spotkają się w Zgierzu na obiad, w sobotę 24.04. ok.15.oo, o godz. 17 odbędzie się trening. W niedzielę przy okazji turnieju będzie okazja do przećwiczenia fragmentów gry i rozegrania meczu kontrolnego z Litwą. Powołanych będzie 15 zawodników i wystawimy 2 siódemki z poniższej grupy (trener dokona ostatecznego wyboru po poniedzialowych meczach ligowych): Piotr Jurkowski, Mateusz Zajkowski, Piotr Piszczek, Patryk Narwojsz - Lechia Gdańsk; Sergo Kvernadze, Mariusz Motyl, Karol Denisiuk, Mateusz Plichta - Arka Gdynia; Jakub Gruszczyński i Robert Bosiacki - Posnania Poznań; Piotr Psuj, Rafał Janeczko i Jan Cal - Bemowo-AZS AWF Warszawa; Łukasz Luboszczyk i Rafał Bałachowski - Czarni Pruszcz Gdański; Tomasz Gasik i Mateusz Kępa - Orkan Sochaczew; Tomasz Kozakiewicz, Łukasz Żórawski - Budowlani Łódź; Marek Przychocki - Ogniwo Sopot; Grzegorz Muszyński - Pogoń Siedlce; Michał Węzka - Budowlani Lublin; Karol Zakaszewski - Flota Gdynia.
---5 kwietnia 2010---
Choć nie udało się zrealizować marzeń o rewanżu na Les Bleus, to i tak występ naszej reprezentacji w świetnie zorganizowanym turnieju w Nancy można uznać za udany. Co prawda drugi dzień rywalizacji zaczęli od ćwierćfinałowej, wysokiej porażki z reprezentacją uniwersytecką Francji 0-48 (0:28), ale później było już znacznie lepiej. Wygrane z Belgią 38-7 (14:7) i Marokiem 17-14 (14:0) zapewniły nam piąte miejsce w stawce 16 zespołów rywalizujących w Stanislas Sevens, a bilans 4 zwycięstw i 2 porażek z finalistami imprezy także ujmy naszej kadrze nie przynosi. W finale zdecydowanie najlepsza siódemka turnieju France U1 pokonała Les Blues Sevens 33-12. Sposród reprezentacji występujących w Nancy to właśnie my byliśmy najwyżej. Pozostałe zajmowały odpowiednio miejsca: 6 - Maroko, 7-8 - Belgia, 9 - Niemcy, 13 - Szwajcaria.

Bardzo dobrze zaprezentowali się w rozgrywanym w Nancy Wielkanocnym turnieju Stanislas Sevens nasi reprezentanci. Zajęli piąte miejsce (najwyższe spośród występujących tam reprezentacji zagranicznych, bowiem w drużynie Algerii grali wyłącznie zawodnicy grający we Francji) przegrywając tylko dwa mecze z finalistami tej bardzo udanej imprezy.

/foto: www.stanislas-sevens.com/

Wyniki 1/4 finału: G Sevens v Franche Comté 26-5, Lorraine v Bourgogne 12-7, Barbarians v Centre 5-31, Szwajcaria v Niemcy 0-19, Les Bleus Sevens v Maroko 19-14, Algeria v S.O.O.S. 17-5, France U 1 v Polska 48-0, France U 2 v Belgia 48-0; 1/2 finału: Franche Comté v Bourgogne 7-28, Barbarians v Szwajcaria 7-21, G Sevens v Lorraine 19-14, Centre v Niemcy 17-26, Maroko v S.O.O.S. 12-0, Polska v Belgia 38-7, Les Bleus Sevens v Algeria 26-5, France U 1 v France U 2 35-14; finały: Bourgogne v Szwajcaria 35-24, G Sevens V Niemcy 14-31, Maroko v Polska 14-17, Les Bleus Sevens v France U 1 12-33.
---3 kwietnia 2010---
Bardzo dobrze zaprezentowała się w grach grupowych nasza reprezentacja w turnieju "Stanislas 7's". Dwa wyraźne zwycięstwa nad G7 Clermont 26-5 (19:0) i Centre 38-7 (14:7) oraz minimalna porażka z Les Bleus Sevens 17-19 (7:7) zapewniła nam pewny awans do 1/4 finału, w którym spotkamy się z pierwszą reprezentacją Uniwersytecką Francji - France U1. Warto podkreślić, że w przegranym minimalnie meczu z reprezentacją Francji dwukrotnie prowadziliśmy (7:0 i 12:7) i nie wiadomo jak skończyłaby się ta konfrontacja, gdyby sędzia nie ukarał żółtą kartką Sergo Kvernadze w dość problematycznej sytuacji. Nasi jednak wierzą, że okazja do rewanżu nadarzy się już jutro w finałowym spotkaniu tego turnieju!
---30 marca 2010---

Już w czwartek w podróż do Francji wyrusza nasza reprezentacyjna 7. Ostatecznie w dziesiątce wytypowanej do gry znaleźli się: Mateusz Zajkowski, Piotr Jurkowski - Lechia Gdańsk; Sergo Kvernadze, Mariusz Motyl - Arka Gdynia; Rafał Janeczko, Piotr Psuj, Jan Cal - Bemowo-AZS AWF Warszawa; Tomasz Gasik - Orkan Sochaczew; Jakub Gruszczyński - Posnania; Tomasz Kozakiewicz - Budowlani Łódź, a w rezerwie pozostaje Patryk Narwojsz - Lechia. W międzyczasie zmianom uległ także podział na grupy w tym turnieju. Wygląda on teraz następująco: Mirabelle - Les Bleus Sevens, G Sevens, Pologne, Centre; Madeleine - France U1, Maroc, Pays Bas, Franche Comté; Bergamote - Algérie, Allemagne, Belgique, Lorraine; Macaron - France U2, SOOS, Suisse, Bourgogne.

---9 marca 2010---
Po udanych występach w Tunezji kadrę siódemek czeka teraz udział w bardzo mocno obsadzonym turnieju Stanislas Sevens w Nancy. Kadrowicze spotkają się 1.04. (czwartek) w Bolesławcu o godz.16.oo. Następnego dnia po śniadaniu nastąpi wyjazd do Francji, podróż samochodowa będzie trwała ok.8-9 godzin, także prawdopodobnie uda się przeprowadzić we Francji jeszcze rozruch. W sobotę w pojedynkach grupowych zmierzymy się z reprezentacjami Holandii, Belgii, Szwajcarii. W przypadku wygrania grupy w 1/4 finału mamy szanse wpaść na Niemców, a gdyby udało się ich pokonać w półfinale
prawdopodobnie byłaby szansa zmierzyć się z pierwszą reprezentacją Francji - Les Blues Sevens, która w zeszłym roku wygrała ten turniej mając w składzie takie gwiazdy jak Morgan Parra czy Julien Malzieu.

Szansę występu w Nancy otrzymali: Marek Płonka, Mateusz Zajkowski, Piotr Jurkowski - Lechia Gdańsk; Sergo Kvernadze, Mariusz Motyl - Arka Gdynia; Rafał Janeczko, Piotr Psuj, Jan Cal - Bemowo-AZS AWF Warszawa; Tomasz Gasik, Wojciech Łukasiewicz - Orkan Sochaczew; Jakub Gruszczyński - Posnania; Sebastian Łuczak - Budowlani Łódź. W rezerwie pozostają: Tomasz Kozakiewicz - Budowlani; Patryk Narwojsz - Lechia i Karol Denisiuk - Arka. A rywale w Stanislas Sevens będą wyśmienici...

Podział na grupy wygląda następująco: grupa 1: Les Bleus Sevens, Francja U 1, Francja U 2, Algeria; grupa 2: SOOS, Niemcy, Olorun ID, G7s; grupa 3: Polska, Holandia, Szwajcaria, Belgia; grupa 4: Lorraine, Bourgogne, Franche Comté, Centre.
---25 lutego 2010---
Także rozegrane w środę pojedynki w Tunisie były bardzo wyrównane. Tym razem trener Folc nie mógł skorzystać z narzekających na lekkie urazy Mateusza Zajkowskiego i Mateusza Kępy, ale na boisku pojawili się już odpoczywający we wtorek Patryk Narwojsz i Karol Zakaszewski. W pierwszym meczu wygrali gospodarze 21-12 (14:5), drugi był doskonały w wykonaniu naszej reprezentacji i zakończył się wynikiem 0-29 (0:12)!, trzeci najbardziej wyrównany ponownie wygrali Tunezyjczycy 19-12 (12:12). Dzisiaj kadrowicze wracają do Polski.
---24 lutego 2010---
Cztery wczorajsze pojedynki z reprezentacją Tunezji stały pod znakiem twardej walki o każdy centymetr boiska i zgodnie z nadziejami trenera były bardzo wyrównane! Okazało się, że pomimo zimowej przerwy i dyspozycja naszych graczy jest zadziwiająco dobra i uczestnik ostatnich finałów RWC 7's musiał wznieść się na wyżyny by wykazać swoją wyższość, a po jednym z czterech meczów schodził z boiska pokonany! Niestety na boisku nie pojawili się chory Patryk Narwojsz i narzekający na ból mięśnia dwugłowego uda Karol Zakaszewski.
Wyniki: Tunezja v Polska 21-12, 19-19, 0-17 (!), 14-7.
---22 lutego 2010---
Liczba spotkań jakie już zdołali rozegrać w Tunezji nasi kadrowicze z pewnością uzasadnia zimowy wyjazd do tego kraju. Po sobotnich grach w Jammal, które okazały się rzeczywiście treningowymi i zakończyły wysokimi wygranymi Polaków, wczoraj w Sousse było już znacznie trudniej. Gospodarze "przygotowali" siódemkę, w której grało czterech reprezentantów Tunezji wspieranych przez najlepszych graczy z Jammal. Nasi podzieleni na ekipę czerwoną i białą w pierwszych grach bez problemu uporali się z siódemkami miejscowego Sousse i
Sfax, ale w półfinale czerwoni nie sprostali zestawowi Tunezja/Jammal przegrywając 7-22, a biali pokonali Jammal 29-5. W meczu o 3 miejsce czerwoni pokonali Jammal 28-5, a w finale biali stoczyli bardzo zacięty bój z półfinałowym pogromcą czerwonych zakończony remisem 7-7. Pogoda świetna, wszyscy zawodnicy trenują i po dzisiejszych nieco luźniejszych zajęciach, jutro i w środę czekają ich gry z reprezentacją Tunezji w stolicy kraju - Tunisie.
---19 lutego 2010---
Wczoraj późnym wieczorem wylądowała na lotnisku w Monastirze nasza reprezentacja siódemek. Jutro kadrowicze zagrają w turnieju w Jammal, a później po kilku treningach w idealnych warunkach (w dzień temperatura waha się w okolicach 20 stopni) czekają ich potyczki z reprezentacją Tunezji (23-24.02.). Przypomnę, że w zeszłym roku uczestnik ostatnich finałów RWC 7's udzielił nam srogiej lekcji wygrywając
38-12 (19:0) i 31-14 (12:7) (trzeci mecz został przerwany przez ulewny deszcz). Zdaniem trenera w tym roku powinniśmy osiągnąć lepszy wynik.
---16 lutego 2010---
Już w czwartek, z warszawskiego lotniska na Okęciu odleci do Tunezji kadra siódemek, by przez kilka dni trenować i grać w komfortowych warunkach. Ostatecznie do 14 wytypowanych wcześniej graczy dołączy młody zawodnik sochaczewskiego Orkana Robert Pawelec. Ponowna konfrontacja z bardzo silną reprezentacją tego kraju (uczestnikiem ostatniego RWC 7's) powinna przynieść odpowiedź na pytania o aktualną dyspozycję kadrowiczów i ich szanse w rywalizacji z europejską czołówką w rozpoczynających się w Polsce tegorocznych Mistrzostwach Europy. Powołani, pamiętając oczywiście o zabraniu paszportów, zbierają się w hali odlotów warszawskiego lotniska o godz. 16.30 skąd dwie godziny później nastąpi odlot do Monastiru.
---4 lutego 2010---
Na 2 tygodnie przed wylotem do Tunezji trener Krzysztof Folc podał nazwiska 14 zawodników, których chce zabrać na mecze kontrolne w Jammal i Tunisie. To: Piotr Piszczek, Marek Płonka, Patryk Narwojsz, Mateusz Zajkowski, Robert Kwiatkowski – Lechia Gdańsk; Tomasz Gasik, Mateusz Kępa, Wojciech Łukasiewicz – Orkan Sochaczew; Jan Cal, Piotr Psuj, Rafał Janeczko – Bemowo-AZS AWF; Sebastian Łuczak – Budowlani Łódź; Jakub Gruszczyński – Posnania Poznań; Karol Zakaszewski – Flota Gdynia. Szansy na wyjazd nie stracili też: Sergo Kvernadze, Robert Pawelec, Tomasz Kozakiewicz i Robert Bosiacki, ale o tym, który z nich wybierze się ostatecznie w tą podróż trener zdecyduje nieco później.
---25 stycznia 2010---
W weekend w Warszawie odbyła się konsultacja kadry 7. Dopisała frekwencja, stawili się wszyscy powołani - 20 zawodników! Mimo rekordowych mrozów zgodnie z planem przeprowadzone zostały 3 treningi na sztucznym boisku, ciekawym przerywnikiem w walce z naturą był sobotni popołudniowy trening na ergometrach wioślarskich. W niedzielę do kadry dołączyli Piotrowicz, Łukaszek z Lublina oraz Kocoń, Zółtowski, Jędral i Plichta z miejscowego Bemowo-AZSu i został rozegrany mały turniej z udziałem trzech drużyn. Po meczach każdy z każdym, rozegrano "finał". Na to ostatnie spotkanie trener Folc zmienił składy ekip. Mecze w temperaturze poniżej - 15 C sędziował Grzegorz Michalik. Należy podkreślić bardzo duże zaangażowanie zawodników, w ocenie trenera oraz pozostałych obserwatorów niedzielne sparringi stały na świetnym poziomie sportowym.
---8 stycznia 2010---

Zgodnie z kalendarzem imprez najbliższe plany kadry 7 przedstawiają się następująco:
konsultacja w Warszawie 22-24.01. w warszawskim hotelu Meksyk, treningi na sztucznym boisku Bemowo i ergometrach, w niedzielę 24.01. w planie są gry sparringowe z zawodnikami AZS, Orkana, Skry i Budowlanych Lublin. Zbiórka zawodników w Meksyku, piątek 22.01. o godz. 17.oo. Powołani: Piotr Piszczek, Marek Płonka, Patryk Narwojsz, Mateusz Zajkowski, Robert Kwiatkowski, Grzegorz Buczek – Lechia Gdańsk; Tomasz Gasik, Mateusz Kępa, Robert Pawelec, Wojciech Łukasiewicz – Orkan Sochaczew; Jan Cal, Piotr Psuj, Jacek Grygułło – Bemowo-AZS AWF; Sebastian Łuczak, Tomasz Kozakiewicz – Budowlani Łódź; Jakub Gruszczyński, Robert Bosiacki – Posnania Poznań; Karol Denisiuk – Arka Gdynia; Karol Zakaszewski – Flota Gdynia; Daniel Wasielewski – Włókniarz Zgierz; Cyprian Majcher - Skra Warszawa.
W lutym kadrowiczów czeka zgrupowanie i test mecze z Tunezją. W dniach 18-25.02. reprezentacja przebywać będzie w Tunezji, wylot nastąpi z Warszawy, ekipa zakwaterowana będzie w hotelu El Mouradi Kantanoui, który dysponuje pełnowymiarowym trawiastym boiskiem. 20 lutego zagramy w towarzyskim turnieju w Jammal, w dniach 23-24.02. planowane są test mecze z Tunezją lub udział w turnieju Tunis Sevens. Oprócz zawodników powołanych na konsultację do Warszawy być może na wyjazd do Tunezji będą już dyspozycyjni Rafał Janeczko, Piotr Jurkowski, Sergo Kvernadze, a wiosną liczymy też na wracającego do gry po kontuzji Mariusza Motyla.

Kadra 7 w latach 2008-2009
Kadra 7 w latach 2005-2007

 
  Partnerzy: