Polski Związek Rugby > Reprezentacja > Weterani

2011
---27 czerwca 2011---
W Sochaczewie, 25 czerwca rozegrano pierwsze oficjalne Mistrzostwa Polski Weteranów, złote medale wywalczyli rugbiści Lechii Gdańsk, srebrne WFS Siedlce, a brązowe Dream Team Sochaczew. W pierwszym meczu WFS Siedlce pokonali Dream Team Sochaczew 29:0, już w 2 minucie objęli prowadzenie i nie oddali go do ostatniego gwizdka. Następnie Dream Team zmierzył się z Lechią Gdańsk, goście postawili twarde warunki nie pozwalając przeciwnikowi na zdobycie punktów, spotkanie wygrali 48:0. Mecz o Mistrzostwo Polski rozegrały drużyny Lechii Gdańsk i WFS Siedlce, Gdańszczanie prowadzili już 24:0 gdy przyłożenie i podwyższenie zdobyli Siedlczanie. Choć mieli też szansę na drugie kontra Lechii ustaliła wynik meczu na 31:7. W składzie pierwszego mistrza Polski w kategorii weteranów zagrało aż 13 byłych reprezentantów Polski.
Medale wręczał zwycięzcom m.in. Andrzej Kopyt, trener reprezentacji Polski seniorów i wielokrotnego mistrza Polski AZS AWF Warszawa. Nagrody indywidualne otrzymali: MPV imprezy Stanisław Wieciorek (Lechia), najlepszy zawodnik finału Jacek Grebasz (Lechia), najlepszy zawodnik ataku Grzegorz Pliszka (WFS), najlepszy zawodnik młyna Mariusz Niespodziany (Lechia), najstarszy zawodnik imprezy Henryk Chojnacki (ORC Poznań, 65 lat). W rozgrywkach wzięli udział zawodnicy z klubów: AZS AWF Warszawa, Budowlani Łódź, Lechia Gdańsk, Ogniwo Sopot, ORC Poznań, Orkan Sochaczew, Oval Leszno, Politechnika Wrocław, Skra Warszawa i WFS Siedlce. Po turnieju wszystkie drużyny spotkały się na imprezie integracyjnej, staraniem organizatorów jadła, napojów i dyskusji o rugby do białego rana nie zabrakło.

Sport, zabawa i wiele wspomnień. Medaliści pierwszych Mistrzostw Polski Weteranów: złoto - RC Lechia Gdańsk, srebro - WFS Siedlce Veterans, brąz - Dream Team Sochaczew.

/foto: Krzysztof Lewandowski (Mudin)/

Wyniki:
Dream Team Sochaczew - WFS Siedlce Veterans 0:29 (0:15, 0:5).
RC Lechia Gdańsk - Dream Team Sochaczew 48:0 (24:0, 12:0).
WFS Siedlce Veterans - RC Lechia Gdańsk 7:31 (0:24, 0:12).
/źródło: Jacek Wierzbicki/
---20 czerwca 2011---
Ze względu na zmiany godzin rozgrywania meczów finałowych Mistrzostw Polski Juniorów (odbędą się wszystkie bezpośrednio po sobie) uległa zmianie godzina rozpoczęcia turnieju weteranów. Odprawa techniczna i losowanie numerów drużyn odbędzie się o godzinie 14.30, natomiast pierwszy mecz zostanie rozegrany o godzinie 15.30. Przewidywane zakończenie turnieju około godziny 18.30, po rozgrywkach organizatorzy przygotowali imprezę integracyjną. Prosimy o dostosowanie godzin przyjazdu drużyn. Jednocześnie, by rozstrzygnąć pojawiające się wątpliwości postanowiono, że zawodnicy posiadający ważną licencję, ale nie rozegrali wiosną tego roku żadnego spotkania mistrzowskiego będą mieli prawo występu w zespole weteranów.
---2 czerwca 2011---
Podczas wolnego dnia w rozgrywanych w Sochaczewie Mistrzostwach Polski Juniorów zaplanowane są pierwsze, oficjalne Mistrzostwa Polski Weteranów. Program sobotniej (25.06.2011) imprezy przewiduje: 12.00 - Przyjazd drużyn, 12.15 - Konferencja techniczna, 13.00 - Rozpoczęcie rozgrywek, 16.00 - Wręczenie pucharów, 17.00 - Impreza integracyjna. Zgłoszenia drużyn będą ustnie przyjmowane do 8 czerwca (tel. 604-353-162 lub veterans@pzrugby.pl), do 15 czerwca zgłoszenie powinno być w Polskim Związku Rugby, trzeba je wysłać faxem (22 865-10-46) lub mailem (poczta@pzrugby.pl). Zgłoszenie zawodników trzeba dostarczyć na odprawę techniczną w dniu imprezy. Dotychczas ustnie udział potwierdziły 4 zespoły: Lechia Gdańsk, Orkan Sochaczew, ORC Poznań i WFS Siedlce, jednak one także powinny wysłać oficjalne zgłoszenie do biura PZR. Przed dokonaniem zgłoszenia prosimy zapoznać się z regulaminem imprezy. Wszyscy deklarujący udział otrzymają drogą mailową druk niezbędny do oficjalnego zgłoszenia klubu i zawodników.
---24 maja 2011---
Siedleccy weterani wspomagani przez graczy ORC Poznań zagrali w Wilnie mecz z Żelaznymi Wilkami, spotkali się z przedstawicielem władz Rejonu Wileńskiego, zwiedzili miasto i pobliskie Troki. Pobyt w Wilnie rugbiści rozpoczęli od wizyty w merostwie Rejonu Wileńskiego przekazując artykuły spożywcze, przemysłowe i zabawki polskim dzieciom i ich opiekunom z Domu Dziecka. Program turystyczny obejmował najważniejsze zabytki miasta usytuowane na szlaku od zamku Giedymina do Ostrej Bramy, a także położony poza centrum Cmentarz na Rossie. W drodze powrotnej zwiedzili Troki z ich zamkiem na wyspie i ulicą Karaimską, nie mogło też zabraknąć degustacji tradycyjnych potraw kuchni litewskiej.
Mecz z Żelaznymi Wilkami rozpoczął się od straty przyłożenia, wprawdzie siedlczanie odpowiedzieli piątką Mateusza Krzyszczaka, ale nie wykorzystali podwyższenia przegrywając 5:7. Gospodarze zwycięstwo zapewnili sobie w trzeciej kwarcie, zdobyli dwa przyłożenia, a dzięki udanym podwyższeniom ustalili wynik na 21:5. W ostatniej kwarcie przeważał z kolei zespół WFS Veterans, po przyłożeniu i podwyższeniu Pawła Narojka dystans zmniejszył się na 21:12, a po punktach Łukasza Bacika na 21:17. Bliski zdobycia decydującego o zwycięstwie przyłożenia był Marek Kordecki, siedlecki radny debiutujący w drużynie, zatrzymany metr przed polem punktowym. Na kolejne akcje punktowe zabrakło już niestety czasu i takim wynikiem zakończył się mecz. Na integracyjnym spotkaniu drużyn wymieniono prezenty zapraszając Żelazne Wilki do rewizyty w Siedlcach.

Oczywiście głównym powodem wyjazdu weteranów na Litwę była chęć konfrontacji sportowej Jednak obok niej nie zabrakło atrakcji turystycznych (na zdjęciu z prawej Polacy w Trokach - dawnym centrum województwa trockiego w Wielkim Księstwie Litewskim, gdzie znajduje się słynny zamek wzniesiony w XIV–XV w. przez wielkiego księcia litewskiego Kiejstuta i jego syna Witolda, który zresztą zmarł w nim w 1430 r.).

/foto i relacja: Jacek Wierzbicki/

21.05.2011 Wilno, Towarzyski
Żelazne Wilki Wilno - WFS Siedlce Veterans/ORC Poznań 21:17 (7:0, 7:5, 21:5)
Punkty: Paweł Narojek 7, Łukasz Bacik 5, Mateusz Krzyszczak 5.
WFS: Artur Adamczyk, Łukasz Bacik, Tomasz Barczak, Dariusz Głogowski, Jerzy Grochowalski, Krzysztof Kisieliński, Marek Kisieliński, Leszek Koprowski, Marek Kordecki, Mateusz Krzyszczak, Piotr Minkin, Paweł Narojek, Andrzej Ostaszewski, Wojciech Plichta, Grzegorz Pliszka, Piotr Wedziuk, Jacek Wierzbicki, Jędrzej Wierzchowski, Jarosław Wiśniewski, Lech Woźniak, Zbigniew Wyrębiak, Bartek Zagalski i Daniel Zychowicz.
---27 kwietnia 2011---
Jak informuje sekretarz tej organizacji - Marko Protega, Polscy weterani zostali oficjalnie członkiem European Veteran Rugby Association /więcej na www.evrugbya.org/. Nasi najbardziej "doświadczeni" zawodnicy oczekiwani są teraz na jednym z turniejów Licor Beirao European Series lub pierwszym E.V.R.A. European Festival 2011 rozgrywanym we wrześniu w portugalskim Cascais.
---18 kwietnia 2011---
Kraków był w miniony weekend areną wielu rugbowych pojedynków. Seniorzy pokonali na boisku Hutnika Holendrów, kadra młodzieżowa musiała uznać wyższość miejscowej Juvenii, a siedleccy weterani w towarzyskim meczu zremisowali z Juvenią 35-35. Siedlczanie prowadzili początkowo 5:0 po przyłożeniu Artura Adamczyka, ale kilka akcji Juvenii zmieniło wynik na 15:5. Jeszcze przed przerwą Grzegorz Pliszka zdobył kontaktowe punkty zmniejszając przewagę na 15:10. Po zmianie stron ponownie zaatakowała Juvenia, a siedleccy weterani przebudzili się dopiero przy wyniku 25:10, przejęli inicjatywę i po przyłożeniach Lesława Kodzisa, Krzysztofa Belowskiego, Łukasza Bacika i Pawła Narojka objęli prowadzenie 30:25. Goście odpowiedzieli dwoma przyłożeniami Leszka Samela i Janusza Wilka, zawodników, którzy tego dnia byli najlepsi w krakowskim zespole, Juvenia objęła prowadzenie 35:30, a do końca meczu pozostała minuta. Rugbiści WFS poderwali się do ataku i po kontynuacji atakiem przełamali na skrzydle obronę przeciwnika, punkty na miarę remisu 35:35 zdobył Lesław Kodzis. W zespole WFS po dłuższej przerwie zagrała Krzysztof Belowski, a Andrzej Olichwiruk na ten mecz specjalnie przyleciał z Norwegii. Po meczu obie drużyny podziękowały sobie za grę i razem obejrzały mecz Kadry Polski U20 z seniorami Juvenii Kraków. Kolejnym przeciwnikiem WFS Siedlce Veterans będzie zespół Żelaznych Wilków z Wilna dokąd zespół wyjeżdża w połowie maja.

Obie drużyny po zakończeniu spotkania w Krakowie, które zgodnie z mianem "towarzyskiego" zakończyło się remisem 35-35.

16.04.2011 Kraków, Towarzyski
Juvenia Kraków - WFS Siedlce Veterans 35:35 (15:10)
Punkty: Juvenia - Janusz Wilk 10, Leszek Samel 10, Jerzy Wrześniak 5, Jarosław Szarota 5, Stanisław Rąb 5; WFS - Lesław Kodzis 10, Artur Adamczyk 5, Krzysztof Belowski 5, Łukasz Bacik 5, Grzegorz Pliszka 5, Paweł Narojek 5.
WFS: Artur Adamczyk, Łukasz Bacik, Tomasz Barczak, Krzysztof Belowski, Marek Kisieliński, Lesław Kodzis, Leszek Koprowski, Andrzej Kosyk, Mateusz Krzyszczak, Paweł Narojek, Andrzej Olichwiruk, Sławomir Pieper, Wojciech Plichta, Grzegorz Pliszka, Tomasz Radzikowski, Andrzej Sisik, Grzegorz Toczyski, Jacek Wierzbicki, Zbigniew Wyrębiak, Bartek Zagalski.
---23 marca 2011---

Na przełomie roku nastąpiło szereg istotnych zmian w organizacji europejskich weteranów rugby. Nastąpił rozłam, w wyniku którego powstała nowa grupa mająca na celu uaktywnienie byłych zawodników. European Veteran Rugby Association (E.V.R.A.) na swym październikowym zjeździe w Heidelbergu wybrała swe władze. Prezydentem został Hiszpan Tomas Espinoza Lidon, wiceprezydentem Włoch, dr Elio De Anna, a sekretarzem dobrze znany w środowisku Marko Protega. Do zmian doszło też w Polsce. Pełniący szereg funkcji w Związku i Klubie pan Leszek Samel postanowił przekazać swe przewodnictwo panu Jackowi Wierzbickiemu, który został zaakceptowany przez Zarząd Związku i od 18 marca jest oficjalnym przedstawicielem polskiego rugby weteranów w organizacjach międzynarodowych.

Znany siedlecki sympatyk rugby, współautor "Encyklopedii Polskiego Rugby" i wielu innych publikacji o tej grze, do tej pory zajmował się organizacją spotkań byłych zawodników Pogoni. Teraz rozszerzy swą działalność i wierzy, że uda mu się uaktywnić byłych graczy z całej Polski. Kontakt: Jacek Wierzbicki, tel. 604-353-162, mail: <veterans@pzrugby.pl> Zapraszam też do odwiedzenia oficjalnej strony drużyny WFS Siedlce Veterans <www.rugby.siedlce.pl>

Być może pierwszym międzynarodowym testem naszej drużyny old-boyów okaże się starcie z Hiszpanami. Trwają rozmowy w sprawie rozegrania spotkania w centrum Polski (Warszawa, Siedlce) w dniu 11 czerwca. O ich postępach będziemy informować.

Oficjalnym przedstawicielem Polski w European Golden Oldies Rugby jest pan Leszek Samel z Krakowa.
2010
---17 listopada 2010---
W terminie meczu reprezentacji z Czechami w Pradze (9.10.2010) na boisku Juvenii w Krakowie miał odbyć się Międzynarodowy Turniej Rugby Old Boys. Swój udział zaawizowały i potwierdziły ekipy: Malta Marauders Veterans RFC, Old Boys Poznań i Old Boys Poland. Niestety z niewiadomych przyczyn, ku ogólnemu zdziwieniu na stadionie Juvenii nie stawili się rugbiści z Malty. Rozegrano więc tylko jedno spotkanie, w którym złożona z zawodników z Krakowa, Poznania i Łodzi drużyna Old Boys Poland zremisowała z reprezentującym Wielkopolskę Old Boys Poznań 20-20 (10:6).
Składy zespołów:
Old Boys Poznań: Marian Marcinkowski, Tomasz Rybacki, Paweł Rodziejczak, Przemysław Gawroński, Jerzy Grochowalski, Lech Woźniak, Artur Rzyszczak – 4, Piotr Piasecki – 5, Jarosław Wiśniewski, Jean-Francois Kubas, Waldemar Gronowski – 5, Jacek Biskupski, Tomasz Trybus, Piotr Minkin, Wojciech Poprawski, Paweł Borowski – 6
Old Boys Poland: Kamil Kubas – 5, Marcin Rybacki, Marek Woźniak, Tomasz Knap – 10, Adam Kociński – 5, Jacek Kociński, Czarek Zabokrzycki, Dariusz Święs, Stanisław Rąb, Janusz Wilk, Ryszard Brzegowy, Jerzy Moller, Jerzy Wrześniak, Jarosław Sarota, Leszek Samel
Niespodziewanie wysoki poziom tego meczu /opinia sędziego Jarosława Malary z Krakowa/ wynagrodził niemałej liczbie widzów brak oczekiwanego zespołu z Malty. Było wszystko co lubią kibice, tzn. widowiskowe akcje obu zespołów, rajdy i efektowne przyłożenia, a przede wszystkim ambitna i skuteczna gra w obronie. Była też oczywiście tradycyjna „trzecia połowa”, piwo, poczęstunek, wspomnienia, ale także pierwsze przymiarki związane z organizacją wyjazdu na przyszłoroczny duży turniej do Pragi.

2009
---19 maja 2009---
Rugbiści WFS Siedlce Veterans wsparci
zawodnikami z Krakowa, Wrocławia i Łodzi zajęli trzecie miejsce w V Międzynarodowym Turnieju Rugby o Havirovskiego Indyka rozgrywanym 16 maja w czeskim Havirovie.
W pierwszym meczu WFS prowadzili 14:12 z Old Boys Morawy gdy do gry "wkroczył" sędzia, kilka kontrowersyjnych decyzji ułatwiło zdobycie przyłożenia przeciwnikom, którzy objęli prowadzenie 17:14. Wynik na 22:14 Morawianie ustalili w ostatniej minucie meczu gdy WFS wycofali obrońcę starając się zdobyć zwycięskie punkty. Drugi mecz zakończył się zwycięstwem 19:0 nad drużyną Old Boys Praga, w jej barwach grał najstarszy zawodnik turnieju, rocznik 1939. Bezpośrednio po meczu z prażanami WFS zagrała z drużyną Moravian Silesian Eagels, która wygrała pozostałe mecze. Jeszcze pięć minut przed końcem meczu polski zespół prowadził 7:0 gdy ponownie do akcji "wkroczył" sędzia. Trzykrotnie przesuwał karnego aż przeciwnik znalazł się 5 metrów przed polem WFS, rozegrał szybko karnego i wyrównał na 7:7. Suma 6 punktów za zwycięstwo, remis i porażkę meczy uplasowała WFS na III miejscu w imprezie. Po ostatnim meczu odbyło się wręczenie pucharów, a zwycięski zespół Eagels dostał olbrzymiego pieczonego indyka, który został następnie zjedzony przez wszystkie ekipy. Oczywiście nie jeden, organizatorzy znając apetyt rugbistów przygotowali bowiem dodatkowe pieczyste. Turniej Weteranów był głównym punktem "Dnia Rugby" na który złożyły się turniej żaków i mini żaków z udziałem zespołów czeskich i polskich (Koliberek Sosnowiec, Juvenia Kraków) oraz szkolna liga touch rugby drużyn z Havirova.

Tradycyjnie już w walce o pieczonego indyka w czeskim Havirzovie nie mogło zabraknąć weteranów z Polski. Drużyna z Siedlec wzmocniona kilkoma zawodnikami z innych miast dzielnie walczyła o to wyjątkowe trofeum, ale ostatecznie najlepsi okazali się rugbyści z Moravian Silesian Eagels.

/foto: Jacek Wierzbicki/

Wyniki V Havirov Turkey: Moravian Silesian Eagels - Old Boys Praga 14:0 (14:0), WFS Siedlce Veterans - Old Boys Morawy 14:22 (7:12) /punkty: Ryszard Brzegowy 5, Grzegorz Pliszka 5, Zbigniew Wyrębiak 2, Tomasz Knap 2/, Old Boys Morawy - Old Boys Praga 24:5 (12:0), WFS Siedlce Veterans - Old Boys Praga 19:0 (14:0) /punkty: Ryszard Brzegowy 10, Leszek Samel 5, Mateusz Krzyszczak 2, Artur Adamczyk 2/, WFS Siedlce Veterans - Moravian Silesian Eagels 7:7 (7:0) /punkty: Krzysztof Belowski 5, Arkadiusz Antoniak 2/, Moravian Silesian Eagels - Old Boys Morawy 20:7 (10:7).
Kolejność końcowa: 1.Moravian Silesian Eagels 8 pkt., 2.Old Boys Morawy 7 pkt., 3.WFS Siedlce Veterans 6 pkt., 4.Old Boys Praga 3 pkt. WFS Siedlce Veterans/Polska Veterans: Artur Adamczyk, Arkadiusz Antoniak, Tomasz Barczak, Krzysztof Belowski, Jan Czyż, Leszek Koprowski, Mateusz Krzyszczak, Paweł Kuligowski, Wojciech Plichta, Grzegorz Pliszka, Paweł Sisik, Michał Szczech, Jacek Wierzbicki, Zbigniew Wyrębiak (kapitan) oraz Ryszard Brzegowy, Jerzy Moller, Stanisław Rąb, Leszek Samel (Juvenia Kraków), Tomasz Knap, Dariusz Święs (Politechnika Wrocław), Adam Kociński (Budowlani Łódź).
/źródło: Jacek Wierzbicki/
---6 maja 2009---
Zgodnie z zapowiedziami w długi weekend w Mosinie został rozegrany turniej oldboyów. W bardzo wyrównanej rywalizacji najlepsi okazali się zawodnicy z Lwowa, którzy nie przegrali meczu w dwudniowej rywalizacji.

Ukraińcy z Lwowa okazali się najlepsi w pierwszym turnieju oldboyów w Mosinie. Wśród pokonanych drużyny z Kaliningradu, Łodzi i Poznania. Piękna pogoda, dużo walki i wielogodzinne, pomeczowe dysputy na pewną pomogą w zachowaniu miłych wspomnień z tego weekendu.

/foto: Paweł Borowski/

Wyniki Pierwszego Międzynarodowego Turnieju Oldboyów w Mosinie.
Pierwszy dzień - 01.05.2009: Lwów (Ukraina) v Łódź 22-7, Kaliningrad (Rosja) v Poznań 24-0, Lwów v Poznań 24-0, Kaliningrad v Łódź 5-0, Poznań v Łódź 24-19, Lwów v Kaliningrad 0-0.
Drugi dzień - 02.05.2009: Łódź v Lwów 10-15, Poznań v Kaliningrad 15-17, Poznań v Lwów 7-12, Łódź v Kaliningrad 5-0, Łódź v Poznań 24-15, Kaliningrad v Lwów 7- 24.
Tabela: 1. Lwów; 2. Kaliningrad; 3. Łódź; 4. Poznań
---13 stycznia 2009---

Klub Rugby Dragonia Mosina zaprasza wszystkich chętnych do udziału w turnieju rugby oldboyów, który odbędzie się w Mosinie w dniach 1-3 maja 2009 roku.
Wpisowe wynosi: drużyny zagraniczne - 200 EURO - drużyna, 10 EURO - zawodnik; drużyny krajowe - 30 PLN - zawodnik. W turnieju przewidziany jest udział ośmiu drużyn oldboyów (zawodnicy powyżej 40 roku życia). Dopuszcza się udział w drużynie dwóch młodszych graczy. Mecze rozgrywają drużyny piętnastoosobowe, czas trwania meczu to 2 x 10 min. - rozgrywki eliminacyjne, 1 x 15 min. - rozgrywki play off i mecze finałowe. Drużyny we własnym zakresie organizują i pokrywają koszty zakwaterowania i wyżywienia. Organizatorzy służą pomocą przyjezdnym drużynom w rezerwacji noclegów. Ważne terminy: ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń przez drużyny - 28 lutego 2009 roku, ostateczny termin nadsyłania opłaty wpisowej przez drużyny - 31 marca 2009 roku. Harmonogram turnieju: czwartek, 30 kwietnia 2009 - przyjazd i zakwaterowanie drużyn; piątek, 1 maja 2009 - rozgrywki eliminacyjne; sobota, 2 maja 2009 - rozgrywki play-off i mecze finałowe; niedziela, 3 maja 2009 - mecze dodatkowe. Dane kontaktowe: Klub Rugby Dragonia Mosina, ul. Farbiarska 28, tel. 061 898 12 47, mail: rugbymosina@o2.pl; miejsce rozgrywek turniejowych - Stadion Miejski w Mosinie przy ul. Konopnickiej 29. Osoby kontaktowe: Dariusz Piechocki - tel. 692 333 224 mail: rugbymosina@o2.pl, Paweł Borowski - tel. 663 901 220 mail: chaosrugby@o2.pl, Ziemowit Maląg - tel. 506 815 996 mail: ziemowit@malag.pl.

2008
---9 grudnia 2008---
27 listopada w Łodzi odbyło się spotkanie "zawodników Nestorów Rugby z okazji półwiecza powstania sekcji rugby w Łodzi". W imprezie wzięło udział 24 dawnych zawodników, którzy grali w łódzkich klubach w latach 1957-1962, a kilku z nich występowało również w kadrze Polski. Nie zabrakło jubileuszowego tortu jak i drobnych gadżetów upamiętniających rocznicę. Do późnych godzin nocnych wspominano rozegrane mecze, kolegów, którzy odeszli już na wieczną wachtę oraz przeglądano stare fotografie, które zachowały się w domowych archiwach zawodników. Wszyscy złożyli podpisy na piłce, oczywiście "jajowatej", którą zamierzają przekazać na aukcję WOŚP Jurka Owsiaka.

Wspomnień czas... Spotkanie po latach w Łodzi pozwoliło odświeżyć dawne wydarzenia. Zdjęcia: 1.Ryszard Wiejski składa autograf na wspomnianej piłce, 2.fotografia grupowa, 3.drużyna Włókniarza Łódź z roku 1958 z trenerem Leszkiem Latkiem.

/foto: Dariusz Szlauderbach/

/zródło: Dariusz Szlauderbach/
---22 października 2008---
W najbliższą sobotę w Krakowie po meczu I Ligi Juvenii z Olsztynem ok. godz. 15,30 rozpocznie się turniej Old Boys. Zagrają w nim: Moravy /Czechy/, Ukraina i Polska Południowa. Wszyscy chętni do udziału w tym turnieju mogą zgłosić swoją gotowość u Leszka Samela /501 358071/. Przy tej okazji kilka słów o wrześniowej wizycie w Krakowie gości z Nowej Zelandii.
W dniach 21 do 24 września gościła w Krakowie ekipa Manurewa Golden Oldies Rugby z Auckland w Nowej Zelandii. 23.09.2008 o godz. 17.00 na boisku Juvenii w prawdopodobnie pierwszym oficjalnym kontakcie polskiego i nowozelandzkiego rugby piętnastka Gości pod wodzą byłego profesjonalnego gracza / Francja, Anglia, Włochy/ Richarda Boricha zmierzyła się z ekipą występującą pod nazwą Polski Południowej. Zobaczyliśmy oczywiście w Krakowie legendarną "hakę" i to w znakomitym wydaniu /pod "dyrekcją" jednego z występujących w drużynie z Aucland maorysów/. W tym historycznym meczu zagrali: Manurewa Golden Oldies: Dene Worsley Bowmar, Norman Edward John Wilton, Barry John Falkner, Stuart Allan Gardiner, Georg Ryan Talbot, Christopher Daryl Hovard, Gary James Hall, Peter Donald White, Stephen John Nelson, Kevin Barry Wallace, Philip Henry Cooper, Brian Fairfax Thompson, Craig Alan Philips, John Bruce McKenzie, Anthony Motu, Colin James Wilton, Richard Walter Borich, John Donachie,
w Drużynie Polski Południowej: Ryszard Brzegowy, Jacek Lewkowicz, Jerzy Moller, Stanisław Rąb, Tomasz Nowak, Grzegorz Kiraga i Marek Odoliński z Krakowa; Wojciech Szonecki, Witold Matusewicz i Jerzy Raczko z Warszawy; Adam Kociński i Cezary Zabokrzycki z Łodzi; Paweł Rodziejczak i Piotr Walczak z Poznania; Tomasz Knap i Dariusz Świes z Wrocławia; Aleksander Oleszczuk z Rudy Śląskiej oraz gościnnie: Jan Vesely, Stefan Murar, Ladislav Kozubik i Radek Fric z czeskiego Havirova. Mecz był zgodnie z umową kapitanów zespołów przyjacielski, co nie oznacza, że ktokolwiek się oszczędzał. Obie ekipy pokazały bardzo solidną obronę. Ofensywne, kombinacyjne akcje nowozelandczyków, przy których ręce same składały się do oklasków były neutralizowane przez grających bardzo ambitnie graczy polskich. Wynik, choć może nie najważniejszy 5 : 5 /przyłożenie Radka Frica/ jest bez wątpienia bardzo satysfakcjonujący. Polacy także w trakcie pomeczowego bankietu w niczym nie ustępowali przyjezdnym. Była fantastyczna atmosfera, dobre jedzenie, ponoć nie gorsze od nowozelandzkiego piwo /opinia gości/, oraz tradycyjna wymiana suvenirów. A w trakcie niekończącego się pożegnania Nowozelandczycy zachwyceni pobytem w Krakowie /zwiedzili starówkę, Oświęcim i Wieliczkę/ obiecali niebawem swoją kolejną wizytę.

---9 września 2008---
W okresie 21.09. do 24.09. gościć będzie w Krakowie ekipa Manurewa Golden Oldies Rugby z Aucland w Nowej Zelandii. We wtorek 23.09. o godz. 17,30 na boisku JUVENII odbędzie się mecz . Wszystkich chętnych do udziału w imprezie proszę o kontakt: Leszek Samel tel: +48501358071 lub mikiss@op.pl

---25 czerwca 2008---
W dniach 30.05.08 do 1.06.08 ekipa OLD BOYS POLAND uczestniczyła w zorganizowanym z okazji 20-to lecia OLD BOYS PRAHA 6th Georg Holek Cup - 4th Old Golden Prague / Międzynarodowym Turnieju Rugby Weteranów /.
Startowało 13 ekip z całej Europy oraz drużyna z Kanady. W fazie grupowej /Grupa A/ na stadionie J. Kohouta w Ricanach osiągnęliśmy wyniki: z Peterborough Kawartha Krocks /Kanada/ 28:0 /12:0/ Punkty: J. Raczko 10, J. Wilk 8, M. Żórawski 5, P. Zapędowski 5, z Old Boys Praha /Czechy/ 0:7 /0:7/, z Old Baroudeurs /Francja/ 12:12 /0:7/ Punkty: W. Szonecki 5, A. Rzyszczak 5, J. Wilk 2. Dało to drugą pozycję w grupie i prawo gry o miejsca 5 - 8 w turnieju. W fazie play-off /5-8/ na Stadium Tatra Smichov trafiliśmy na Baden Wurttemberg Oldies /Niemcy/ przegrywając 7:19 /0:14/ Punkty: T. Knap 5, J. Wilk 2. Wyniki meczów play-off oraz ostateczna kolejność drużyn w turnieju: 4A - 4C Krocks - L'Hospitalet 25:5, 3A - 3B Baroudeurs - Zagreb 27:5, 3C - 3D Valhall - Perugia 10:12, 2A - 2B OBPoland - Baden W. 7:19, 2C - 2D Cobham - Attila 19:31, 1A - 1B OBPraha - Aix Entriques 5:22, 1C - 1D G. Cossack - Moravia 24:0; o miejsca: 9/10 Baroudeurs - Perugia 7:0, 5/6 Baden W. - Attila 14:5, 3/4 OBPraha - Moravia 14:7, 1/2 Aix Entriques - Golden Cossacks 5:0.
1. Aix Entriques /Francja/ 2. Golden Cossacks /Ukraina/ 3. Old Boys Praha /Czechy/ 4. All Stars of Moravia /Czechy/ 5. Baden-Wurttemberg /Niemcy/ 6. Attila RG-Vintage Vikings /Szwecja/ 7. Old Boys Poland /Polska/ 8. Cobham All Stars /Anglia/ 9. Old Baroudeurs /Francja/ 10. Old Rugby Perugia-Etruschi /Włochy/ 11. Valhall Rugby /Norwegia/ 12. Zagrebacki Veteranski Ragbi Klub /Chorwacja/ 13. Peterbourgh Kawartha Krocks /Kanada/ 14. RC L'Hospitalet Catalonia /Hiszpania/
W ekipie OLD BOYS POLAND ostatecznie występowali: Marek Woźniak, Lech Woźniak, Jerzy Grochowalski, Tomasz Rybacki, Paweł Rodziejczak, Artur Rzyszczak, Marcin Rybacki, Bernard Wieczorek, Wojciech Różycki, Wojciech Przybyszewski, Jarosław Wiśniewski, Dariusz Głogowski, Wojciech Lange, Leonard Szymański, Andrzej Ostaszewski, Piotr Walczak, Paweł Matuszak i Michał Wilkosz z Poznania; Tomasz Knap z Wrocławia; Mirosław Żórawski, Paweł Zapędowski i Adam Kociński z Łodzi; Jerzy Raczko i Wojciech Szonecki z Warszawy oraz Jerzy Moller, Tomasz Nowak, Janusz Wilk i Leszek Samel z Krakowa.
Poziom sportowy turnieju w porównaniu z mniejszymi imprezami EGOR /Havirov, Vyskov/ wysoki. Było oczywiście trochę zabawy, ale zdecydowanie więcej gry całkiem na serio. Mogliśmy wygrać grupę /zadecydował jeden błąd w obronie w twardym meczu przeciwko Old Boys Praha; remis dawał nam I miejsce/. Najlepszy mecz rozegraliśmy z francuskim Old Baroudeurs remisując 12:12. Ambitne mecze w fazie grupowej przypłaciliśmy kontuzjami /M. Żórawski, J. Raczko, L. Samel/. Pomimo tego podjęliśmy walkę w play-off z solidnym teamem niemieckim. Świetnie zorganizowany turniej na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Wolną sobotę większość ekip poświęciła na zwiedzanie pięknej praskiej starówki /i chyba nikt nie żałował tej decyzji/, a akcenty związane z rugby ubarwiły dodatkowo wizerunek miasta. Impreza zakończyła się bankietem w Top Hotelu Praha. I choć to pożegnalne party rozpoczęło się ze znacznym opóźnieniem /burza/ to jego przebieg wynagrodził to uczestnikom. Było doskonałe jedzenie i znakomita oprawa wręczania nagród. Jeszcze raz okazało się, że jak kto gra tak potrafi się bawić. Wejście po odbiór głównego trofeum zwycięskiego Aix Entriques z Francji ze śpiewem przy akompaniamencie gitary, z butelkami wina dla pozostałych ekip w rękach zrobiło piorunujące wrażenie.
/źródło: Leszek Samel/
---21 maja 2008---
Ostatecznie na turniej w Pradze wyjeżdża silna, aż 32-osobowa drużyna polskich weteranów. Znajdą się w niej (nazwisko, imię, rok urodzenia): 1.Woźniak Marek 49, 2.Woźniak Lech 60, 3.Grochowalski Jerzy 50, 4.Rybacki Tomasz 66, 5.Kubaś Jean Francois 58, 6.Rodziejczak Paweł 66, 7.Ryszczak Artur 71, 8.Rybacki Marcin 68, 9.Wieczorek Bernard 38, 10.Różycki Wojciech 50, 11.Przybyszewski Wojciech 65, 12.Wiśniewski Jarosław 51, 13.Knap Tomasz 65, 14.Żórawski Mirosław 64, 15.Stachowicz Piotr 64, 16.Zapędowski Paweł 58, 17.Kociński Adam 67, 18.Gronowski Waldemar 62, 19.Moller Jerzy 66, 20.Nowak Tomasz 66, 21.Sarota Jarosław 62, 22.Wilk Janusz 62, 23.Samel Leszek 54, 24.Raczko Jerzy 60, 25.Głogowski Dariusz 64, 26.Marcinkowski Marian 39, 27.Lange Wojciech 42, 28.Kulczyński Zdzisław 44, 29.Szymański Leonard 48, 30.Wojewoda Jan 38, 31.Rybacki Bogusław 37, 32.Walczak Piotr 72. Czekamy na dobre wyniki i życzymy wielu sportowych i pozasportowych wrażeń w stolicy Czech.
Zakwaterowanie: Hostel Cisarka /pokoje 2 do 5 osób/, Podbelohorska 97, 150 00 Praha-Smichov, Tel/Fax +420 257 214 333.
Mamy rezerwację od 29.05. do 1.06.08 /3 noclegi ze śniadaniem w piątek, sobotę i niedzielę - koszt takiej opcji ok. 1200 koron czeskich/. Płatne indywidualnie na miejscu w dniu przyjazdu !!
Dojazd: We własnym zakresie.
Uwaga! Z Krakowa będzie jechał bus lub autokar /wyjazd 29.05.08 ok. 14,00 ; powrót bezpośrednio po bankiecie 1.06.08/. koszt przejazdu w obie strony ok. 130,- zł. Zainteresowanych proszę o pilny kontakt.
Program imprezy: piątek 30.05. Ricany, stadion Josefa Kohouta odprawa: 12,00 ; początek gier: 13,00; sobota 31.05. dzień wolny; niedziela 1.06. Tatra Smichov Stadium Podbelohorska, Praha 5 początek gier o miejsca: 10,00; Bankiet Finałowy 19,00 Ogród Japoński Top Hotelu Praha Blażimska 1781, Praha 4.
/Kontakt: Leszek Samel mikiss@op.pl ; tel 501 358071/
---7 maja 2008---
W poniedziałek siedleccy weterani wrócili z tygodniowej wyprawy do Odessy, turystyczne atrakcje i wygrana 30:15 z RK KREDO 63 pozwalają zaliczyć wyjazd do udanych. Gospodarze zapewnili ciekawy program turystyczny w którym nie mogło zabraknąć symbolu tego miasta Schodów Patiomkinowskich. Rugbiści złożyli kwiaty pod pomnikiem Adama Mickiewicza, pływali statkiem po morzu Czarnym i ryzykując odmrożenie wykąpali się w tym zimnym jeszcze akwenie. Na 2 maja został zaplanowany mecz, a że siedlczanie przyjechali piętnastką w barwach WFS gościnnie zagrał Polak z pochodzenia Siergiej Bogusławski. Zaplanowane na dwie połowy spotkanie na życzenie obu drużyn przeciągnęło się do trzech tercji. Gospodarze grali klasyczne rugby, ich plusem był ciężki młyn, który trudno było zatrzymać. Na minus trzeba zapisać, że często gubili piłki, a siedlczanie wykorzystując ich ofensywne ustawienie przeprowadzali kontrataki zakończone przyłożeniami. Na pomeczowym bankiecie wymieniono klubowe gadżety, wznoszono toasty za przyjaźń polsko-ukraińską, a sympatyczni Ukraińcy otrzymali zaproszenie do rewizyty w Siedlcach.

Zgodnie z tradycją mecz weteranów z Siedlec i Odessy toczył się w sportowej atmosferze, bez złośliwości, ale z olbrzymią ambicją...

/foto: Jacek Wierzbicki/

02.05.2008 Odessa, Towarzyski weteranów
RK KREDO 63 Odessa - WFS Siedlce Veterans 15:30 (5:10, 10:20)
Punkty dla WFS: Artur Adamczyk 5 (T), Arkadiusz Antoniak 5 (T), Marcin Grochowski 5 (T), Andrzej Sisik 5 (T), Michał Szczech 5 (T), Jacek Wierzbicki 5 (T).
Skład: Zbigniew Koper - Jacek Rybarczyk, Mariusz Krzyszczak, Marek Zbrzeźny, Arkadiusz Antoniak - Mateusz Krzyszczak - Dariusz Miłobędzki - Marcin Grochowski, Andrzej Sisik, Bartek Zagalski, Jarosław Borkowski, Jacek Wierzbicki, Michał Szczech, Artur Adamczyk, Wiesław Młynarczuk oraz Siergiej Bogusławski.
/źródło: Jacek Wierzbicki/
---22 kwietnia 2008---
Jeszcze jedna okazja do odwiedzenia Czech przez polskich weteranów.
Komunikat dot. Turnieju w ramach EGOR w Havirovie /Czechy/. Termin: sobota 17 maj 2008 /początek o 10:00/. Opcje zakwaterowania: Hotel Merkur /27 Euro pokój 2 os./, Hotel Impuls /24 Euro pokój 2 os./. Wpisowe: 100,- Euro od zespołu /zbierzemy na miejscu/. Limit wieku: powyżej 35. Zwycięzca 2007: LICHFIELD RFC /ANGLIA/. Wieczorem planowane wspólne biesiadowanie w Ostrawie!!! Proszę o zgłaszanie kandydatur do wyjazdu, oraz zapotrzebowania na noclegi.
/Leszek Samel/
---15 kwietnia 2008---
Siedlecka drużyna WFS Veterans informuje, że ma wolne miejsca na 6-dniowy sportowo-turystyczny wyjazd do Odessy.
Program wyjazdu:
29.04 (wtorek) - Wyjazd z Siedlec przez Lublina busem do Kowla, krótki pobyt w Kowlu, wieczorem pociąg do Odessy; 30.04 (środa) - Przyjazd do Odessy, zakwaterowanie w hotelu, czas wolny; 01.05 (czwartek) - Mecz z Old Boy Odessa, bankiet; 02.05 (piątek) - Zwiedzanie Odessy, zakupy, wypoczynek; 03.05 (sobota) - Wykwaterowanie z hotelu, czas wolny, wieczorem pociąg do Kowla; 04.05 (niedziela) - Przyjazd do Kowla, przejazd busem przez Lublin do Siedlec.
Koszt wyjazdu to około 400 zł, kwota ta obejmuje transport w obie strony na podanej trasie i trzy noclegi ze śniadaniem w Odessie. Informacji udziela manager WFS Weterans Andrzej Sisik (506-047-941) lub kierownik drużyny Jacek Wierzbicki (604-353-162).
---2 kwietnia 2008---
W związku z wyznaczeniem przez organizatora ostatecznego terminu rozliczenia wpisowego proszę o PILNE uzupełnienie wpłat /drugiej części wpisowego/ najpóźniej do 7.04.08 !!! Powyższy termin dotyczy także dokonania pełnej wpłaty przez zawodników z listy Bogusława Rybackiego z Poznania oraz zgłoszonych wstępnie osób towarzyszących, które będą uczestniczyły w bankiecie pożegnalnym. Brak terminowych wpłat będę uważał za rezygnację z imprezy. Dane związane z programem Turnieju, zakwaterowaniem oraz transportem w następnych komunikatach. Jednocześnie informuję, że lista uczestników zostaje zamknięta i będzie opublikowana po ostatecznej weryfikacji wpłat.
/Leszek Samel/
---4 marca 2008---
Old Boys w Pradze /29.05. do 2.06./.
Jak informuje pan Leszek Samel przy pomocy Karela Gamana z Havirova udało się zarezerwować tańszy hotel w Pradze /także 25 miejsc/. Ceny bez śniadania: od 305 do 330 CZK/osobę/noc w zależności od rodzaju pokoju. Rezerwację muszę potwierdzić do 14 marca!!! Dlatego zamykam listę uczestników /zawodników i osób towarzyszących/ 12.03.; chyba,że wcześniej wyczerpany zostanie limit miejsc. Potrzebuję informacji w sprawie ilości noclegów oraz rezerwacji śniadań /sugerowane 4 noclegi ze śniadaniem/. Na prośbę organizatorów oczekuję na przesłanie projektu logo ekipy oraz kilku zdjęć z dotychczasowych imprez. Niebawem, po weryfikacji pierwszej wpłaty kolejny komunikat.
---15 lutego 2008---
Kolejna porcja informacji o turnieju w Pradze przekazana przez pana Leszka Samela.
Ostateczne stanowisko Komitetu Organizacyjnego Turnieju Old Boys w Pradze, który bardzo chciałby po raz pierwszy gościć ekipę z Polski. Do wartości 60,- Euro obniżone zostało wpisowe indywidualne /opcja bez bankietu powitalnego i transportu lokalnego/. Terminy płatności:
- do 28.02.08 50% wpisowego ind. od całej ekipy
- do 15.03.08 drugie 50% wpisowego oraz opłata za hotel
Aby uprościć procedurę i zmniejszyć koszty przelewów postanowiłem zmienić wpłaty na złotówkowe:
- I wpłata 120,- PLN w terminie do 27.02.08 na konto: 14 1050 1445 1000 0022 9009 8207
Jednocześnie proszę o weryfikację danych do listy zawodników tzn. imię nazwisko, data ur. na adres: mikiss@op.pl /dołączyć także dane ewent. osób towarzyszących/
Po zamknięciu listy uczestników podam informacje dot. drugiej wpłaty.
Kontakt: Leszek Samel, 31-342 Kraków ul. Radzikowskiego 134/5, tel. 501 358071 fax. /12/4214985.
---11 stycznia 2008---

Najnowsze wieści dotyczące wyjazdu na turniej w Pradze przekazane przez Leszka Samela są następujące. Po wymianie korespondencji i deklaracji, że przyjedziemy własnym środkiem transportu, Organizator zredukowal o 10 % wpisowe indywidualne /wynosi ono teraz 103 Euro/ oraz przesunął na koniec stycznia 2008 pierwszą wpłatę /50 % wpisowego ind. od wszystkich członków ekipy/. Pozostałą część wpisowego oraz opłatę za hotel /ok. 100 Euro/ należy wpłacić do końca marca. Pozostałe informacje z pierwszego komunikatu bez zmian. Wszystkich zainteresowanych udziałem w Imprezie proszę o zgłoszenie mailem na adres: mikiss@op.pl lub faxem na nr / 0 12 /421 49 85
Pierwszą indywidualną płatność w wys. 55,- Euro należy wpłacić w terminie do 23.01.2008 na konto 24 1050 1445 1000 0090 6013 1159
Leszek Samel / kontakt: 501 358 071/

2007
---3 grudnia 2007---
Wyjątkowo bogaty w starty może być rok 2008 dla polskich weteranów. Nasi Golden Oldies planują udział w dwóch dużych imprezach:
Turnieju Old Boys w Pradze i World Golden Oldies Rugby Festival w Edynbugu. Jak informuje pan Leszek Samel chętni do wyjazdu na pierwszy z wymienionych turniejów muszą podjąć szybką decyzję. Warunki rozgrywanego w dniach 29.05. - 2.06.2008 turnieju są następujące:
- limit wieku + 40, - kalkulacja kosztów indywidualnych ~ wpisowe 115,- Euro /pakiet suvenirów, bankiet powitalny i pożegnalny, przejazdy lokalne, org. meczów/, ~ zakwaterowanie 100,- Euro /4 noclegi w Hotelu Garni/, ~ wyżywienie, dojazd do Pragi ?? /do uzg./. Program ramowy: 29.05. dojazd, bankiet powitalny; 30.05. 1 runda gier /2 lub 3 mecze/; 31.05. dzień wolny /wycieczka wg. oferty/; 1.06. 2 runda gier /2 mecze/; bankiet pożegnalny; 2.06. wyjazd.
Według opinii opiekuna naszych weteranów jesteśmy w stanie zmontować silną ekipę /zapewnia, że będzie z kim zagrać/. Jeden z zawodników krakowskich zasponsorował wyjazd wpłacając wpisowe od ekipy /150,- Euro/. Wystąpimy jako Old Boys Poland. Planowany jest wyjazd autokarem ("po kosztach"). Zgłoszenia chętnych do wyjazdu /w terminie do 19.12.07/ mailem na adres: mikiss@op.pl ; lub faxem na nr (012) 4214985. Ilość miejsc limitowana rezerwacją w hotelu na 25 osób. W następnym komunikacie podany zostanie numer konta do obsługi wyjazdu oraz kwota i termin wpłaty. Więcej informacji na stronie: http://oldboys.rugby.cz lub Leszek Samel /501 358 071/.
Jeszcze większym wydarzeniem będzie jesienne spotkanie w Szkocji gdzie planowany jest udział ponad 3000 zawodników w około 125 drużynach z 15 krajów świata.
Tymczasem kolejną próba dla naszych "doświadczonych" graczy przed tymi dużymi projektami był występ w XIII edycji Memoriału Dżonka Navratila w Vyskovie (28.09.2007). Tym razem nasza drużyna osiągnęła następujące wyniki: BRNO - POLSKA 8:0, VYSKOV - POLSKA 15:14 /Samel - 10, Wilk - 4/, POLSKA - PRAHA 0:5 i MORAVA - POLSKA 0:7 /Lewkowicz-5, Wilk- 2/, co pozwoliło na zajęcie tylko czwartego miejsca. Końcowa tabela: 1. PRAHA 12 pkt., 2. BRNO 9 pkt., 3. VYSKOV 7 pkt., 4. POLSKA 7 pkt., 5. MORAVA 4 pkt.
W naszej ekipie reprezentacyjnej grali: GŁOGOWSKI Dariusz, GROCHOWALSKI Jerzy, WOŹNIAK Marek, RÓŻYCKI Wojciech, WIŚNIEWSKI Jarosław. MYDLAK Piotr, WALCZAK Piotr, PRZYBYSZEWSKI Wojciech z POSNANII; KOCIŃSKI Adam z BUDOWLANYCH ŁÓDŹ; SZONECKI Wojciech ze SKRY WARSZAWA, KOZAK Andrzej z OLDBOYS LUBLIN, MOLLER Jerzy, NOWAK Tomasz, LEWKOWICZ Jacek, WILK Janusz, SAROTA Jarosław, SAMEL Leszek z JUVENII. Mimo niesprzyjającej aury (padający deszcz, miękkie boisko) poziom turnieju był
wysoki. Udało się te skompletować dość mocny skład, ale brak zgrania formacji oraz pechowa przegrana z Vyskovem nie pozwoliły na zajęcie wyższego miejsca. Nie przeszkodziło to jednak w doskonalej zabawie po zakończeniu gier, kiedy to zagryzając czeski salceson /całkiem smaczna symboliczna nagroda dla każdej ekipy/ przy kuflu znanego z jakości czeskiego piwa analizowano własne poczynania na boisku i umawiano się na przyszłoroczne spotkania.
/Opracował: Leszek SAMEL/
---5 czerwca 2007---
12 maja w czeskim Havirovie rozgrywano pod patronatem EGOR turniej Old Boys. Po raz kolejny o nagrodę główną - krocana, tradycyjnego indyka po czesku, walczyła ekipa polska. W imprezie wystartowały cztery zespoły: RUFC Lichfield (Anglia), Lwów (Ukraina), Morawy (Czechy) i Polska, a bezapelacyjne zwycięstwo odnieśli niepokonani Anglicy. Nasi zawodnicy występując w składzie: Adam Kociński, Jacek Kociński (Łódź); Dariusz Wolan, Waldemar Gronowski (Bytom); Wojciech Przybyszewski, Paweł Borowski, Marcin Misiak, Jerzy Grochowalski, Lech Woźniak, Marcin Rybacki, Jarosław Wiśniewski, Dariusz Głogowski (Poznań); Jerzy Moller, Jarosław Sarota, Leszek Samel (Kraków) osiągnęli nastepujące wyniki: z Anglią 0-38, Lwowem 15-18 i Morawami 21-12 zajmując ostatecznie druga lokatę. Choć w turnieju walczono bardzo ambitnie, to po jego zakończeniu wspólnie zjedzono nagrodę główną sprawdzając jednocześnie czy od zeszłego roku nie pogorszyła się jakość czeskiego piwa...
/źródło: Leszek Samel/


2006
---13 października 2006---
Zgodnie z zapowiedziami ostatnie tygodnie przyniosły dwa ważne wydarzenia dla naszych weteranów. Występ w Vyskowie podczas XII Edycji Memoriału Dżonka Navratila gdzie wyjechała
ekipa polskich Old Boys złożona z zawodników z Poznania, Krakowa i Bytomia przyniósł trzecie miejsce w stawce pięciu zespołów. Nasza drużyna osiągnęła następujące wyniki: z RC JIMI VYSKOV 0:8, BRNO & HAVIROV 10:7 /punkty: Wrześniak 5, Wilk 5/, HUNGARY KECSKEMET 29:7 /Wilk 7, Rybacki 5, Grochowalski 5, Gronowski 5, L. Woźniak 5, Lewkowicz 2 i z OLD BOYS PRAHA 5:12 / Wilk 5/. Końcowa tabela Turnieju: 1.RC JIMI VYSKOV 7 pkt 72:5; 2.OLD BOYS PRAHA 5 pkt 43:34; 3.POLSKA 4 pkt 44:34; 4.BRNO & HAVIROV 4 pkt 43:57; 5.HUNGARY KECSKEMET 0 pkt 21:98. W naszej drużynie grali: Woźniak Marek, Woźniak Lech, Grochowalski Jerzy, Wiśniewski Jarosław, Góral Janusz, Przybyszewski Wojciech "Mewa", Matuszak Paweł, Rybacki Marcin z Poznania; Gronowski Waldemar z Bytomia oraz Wilk Janusz, Sarota Jarosław, Wrześniak Jerzy, Nowak Tomasz, Lewkowicz Jacek i Samel Leszek z Krakowa.
Natomiast 8.10.2006 w Krakowie w ramach obchodów Uroczystości Jubileuszowych 100-lecia RzKS JUVENIA odbył się długo oczekiwany mecz międzypaństwowy OLD BOYS POLSKA - CZECHY /była to faktycznie selekcja Moraw, ponieważ z przyczyn obiektywnych do Krakowa nie dotarli zawodnicy z Pragi i Vyskova /. Spotkanie zakończyło się wynikiem 47:24 /26:7/ dla naszej drużyny Narodowej. Punkty dla ekipy polskiej zdobyli : Jarosław Sarota 15, Marek Maciejewski 10, Janusz Wilk 9, Paweł Zapędowski 8, Jerzy Raczko 5, a w składzie naszej drużyny mogliśmy zobaczyć wielu czołowych trenerów, sędziów i ciągle aktywnych zawodników naszej ligi. Zagrali: Mirosław Żórawski, Mirosław Szczepański, Paweł Zapędowski, Jacek Woźniak, Adam Kociński, Piotr Stachowicz, Cezary Zabokrzycki, Marek Maciejewski z Łodzi; Marcin Rybacki, Marek Woźniak, Jerzy Grochowalski, Jarosław Wiśniewski, Dariusz Głogowski z Poznania; Wojciech Szonecki, Jerzy Raczko z Warszawy; Waldemar Gronowski z Bytomia; Wiesław Piotrowicz z Lublina oraz Piotr Sas, Janusz Wilk, Jarosław Sarota, Jerzy Wrześniak, Jerzy Moller i Leszek Samel z Krakowa. Mecz toczył się w przyjacielskiej atmosferze i stał na dobrym poziomie sportowym, wszak większość polskich "weteranów" ma za sobą reprezentacyjny staż. Do przerwy dużą przewagę posiadała ekipa Polska, później nieco odważniej zagrali goście i gra się wyrównała. Wynik odzwierciedla różnicę poziomów obu drużyn. Nad przebiegiem gry panował krakowski sędzia młodego pokolenia Jarosław Malara. Po meczu obie ekipy spotkały się na Uroczystym Bankiecie, gdzie w obecności niezaprzeczalnych liderów obu ekip Józefa Fikoczka /pierwszy trener Juvenii/, oraz Karela Gamana z Havirova /Prezydent Slavii Havirov/ analizowano grę i planowano spotkanie rewanżowe.
/przygotował: Leszek Samel/
---14 września 2006---
Po dłuższej przerwie uaktywniają się nasi oldboje. Już 23 września
wybierają się na turniej do Vyskowa, a organizacją wyjazdu zajmuje się Dariusz Głogowski (0507-606-218), u którego wszyscy zainteresowani mogą otrzymać szczegółowe informacje. Do rewanżu powinno dojść niedługo potem, bowiem dzień po meczu seniorów z Andorą, 8 października planowany jest mecz weteranów Polski i Czech na stadionie krakowskiej Juvenii. W tym wypadku wszelkich informacji udziela Leszek Samel (0501-358-071).

2005
---10 października 2005---
W dniu 1 pażdziernika drużyna polskich weteranów brała udział w turnieju oldbojów w Vyszkowie. Po dobrym meczu, ze znaną wśród weteranów, drużyną Pragi i wygraną 10-5, w dwóch pozostałych meczach niestety przyszły porażki z Vyszkowem 0-12 oraz z Brnem-Hawirzowem 0-19. Nasza drużyna pojechała do Czech w okrojonym składzie, a na placu zabrakło zmienników. Dodatkowo niektóre decyzje czeskich sędzów wzbudzały wiele kontrowersji. Ostatecznie zajęliśmy w turnieju trzecie miejsce. Kolejne turnieje w przyszłym roku, a nasza drużyna zaprasza innych starszych kolegów do wspólnej zabawy i zwycięstw na boisku. Tym razem dla Polski zagrali: Sarota, Wilk, Samel, Wrześniak z Krakowa oraz Góral, Rzyszczak, Rybacki, Grochowalski, Ostaszewski, Rodziejczak, Ferensztajn, Marek i Leszek Wożniakowie, Przybyszewski i Głogowski.
---26 kwietnia 2005
---
Bardzo dobrze zaprezentowała się w turnieju weteranów w Havirzowie drużyna reprezentująca nasz kraj. Inicjatywa Dariusza Głogowskiego, przy pomocy odpowiedzialnego z ramienia Polskiego Związku Rugby za kontakty z "Goldies Oldies" Leszka Samela, zaowocowała wygraną w turnieju, dzięki wygranym z Lokomotiwem Ołomuniec 8-5 i RC Havirzow 7-5. Dlatego, choć w trzecim spotkaniu nasi nie sprostali drużynie Ukrainy, przegrywając 5-10, to właśnie oni odebrali główną nagrodę - havirzowskiego indyka. W składzie polskiej drużyny znaleźli się: Trzebiatowski-Żmuda i Kunza (trenerzy TURA Chojnice), Guzdek (trener Czarnych Bytom), Wilk, Samel i Sarota (Juvenia Kraków), Leszek i Marek Wożniakowie, Grochowalski, Góral, Gronowski, Rybacki, Kowalski, Rzyszczak, Przybyszewski, Ferensztajn, Borowski (trener Chaosu) oraz Głogowski wszyscy z Poznania. We wrześniu weterani planują w jeszcze silniejszym składzie wyjazd na turniej w Vyszkowie (Czechy).

Fragment spotkania w Havirzowie. Jak widać grano całkiem serio ....



 
  Partnerzy: